Květen 2013

Je mi fajn .. x)

28. května 2013 v 20:07 | Anett |  Od koní... :))
Kolik ironie se vleze do jedné věty .. -_-

To víte je toho teď na mě nějak moc ..
..dneska už jsem nevydržela, zbalila se a jednoduše si šla pročistit hlavu ven (zaběhat si)
O víkendu jsem měla službu u koní. V sobotu jsem měla další krásnej trénink s Kájem
(krok,klus,cval, kavalety ve cvalu, přechody, couvání a spoustu dalšího.. ) Stejně to nikoho nezajímá, tak nač to vypisovat
V neděli jsem nechala Kájovi volno a vzala jsem si bez sedla na 30minutek Rickiho.
Jelikož trošku kulhal, protože byl v pátek kovanej šli jsme jen krokem a klusem.
Ten den jsem vykadala asi 7boxů.. takže se mi ani moc nechtělo.. :D
V pondělí jsem jela s Rickim a M. s Žolíkem ven.. v půlce jsme se vyměnili a já okusila rychlost Žolíka ..
No krok, klus ho udržím, ale cval to bude zabijárna :D :)

Zítra ke koním možná pojedu, možná ne.. ještě se rozmyslím..
Jedu ráno na rovnátka takže se aspoň vyhnu škole .. :')


Můj smysl života .. :)

25. května 2013 v 21:26 | Anett |  Od koní... :))

Ahoj v pátek mě čekal trénink s Kájem. Z výběhu ťapkal úžasně. Vyčistila jsem ho nauzdila, nasedlala a vyrazili jsme na jízdárnu. Krok, klus - dělali jsme takové cvičení, že prvně strašně rychlým klusem a pak jen sedem zpomalovat a několikrát za sebou. Potom jsme to šli i přes kavalety. Objížděli jsme celou jízdárnu a dělali další takové cvičení. Poté cval. No jednou se vztekl tak, že jsem myslela, že mě sundá, ale nesundal :) Potom už nám to šlo. Jen mám problém vyjíždět úplně okraje stěny.. :D Po cvalu jsem zase vyklusali na úplně volné otěži.. naprosto báječnej pocit po rychlým cvalu povolit otěžě a rychle klusat bez nich a pomalu zpomalovat. Š. nás celkem chválila. Takže jsem měla radost. Potom odešla do stáje já Káje vykrokovala a odvedla jsem ho zpátky do boxu.

Teď k nadpisu, když kydáte ty hromady, hromady a hromady "srač*k" uvědomíte si, proč to vlastně všechno děláte.
Jasný, že pro ně. Vstávám v 6:00 jen, abych stihla bus a horsové dostali včas jídlo.. neděláte to pro sebe, ale pro druhé v tomhle případě pro (koně)..♥' Tohle je pro mě ten pravý smysl života!!♥

O dnešní službě a dalším krásným tréninkem s Kájem vám napíšu zítra :)

Nevím jestli se smát a nebo brečet .. :/ :)

23. května 2013 v 22:06 | Anett |  Od koní... :))
Znáte to? Takový ty divný pocity najednou.. Každopádně klavír jsem zvládla líp, než jsem čekala, výstava úplně na pohodu a Akademie moc užitá!! :)♥ Fakt se mi od nich nechce.. už zachvilku.. :// No teď máme to testování.. Čj- celkem fajn jedna část dokonce 100%, matika- ani radši nemluvím :D a zítra nejspíš první hodinu píšeme AJ .. supr no -_- Přejděme k věci..

Zítra jedu za horsama, nejspíš budu mít trénink s Kájem. Jenže nám dělá starost Ricki.. začala mu vypadávat hříva a skoro nic mu tam zachvilku nezbyde.. Samozřejmě mu upravili jídelníček a začne dostávat víc kvasnic, lněné semínko a taky stěry kůže na veterinu.. mám o něj strach .. :( Nejspíš šáhnu do své kapsy.. a složíme se na nějakej drahej lék.. Jo, sice Ricki není náš papírově, ale beru ho jako "vlastního" .. ♥
Do klubu má přijít další novej člen, ale tentokrát může na Rickiho zapomenout!!!
Už teď, když vidím ten jeho pohled, když na něho má přijet ten kluk ..
16-ti letej začátečník.. jezdí 1x týdne a né, že bych ze začátku jezdila nějak dobře, ale jejich chování k těm koním..
Jezdí s ním i jeho ségra.. jo, chápu občas taky prohodím nějaký sprostý slovo, ale co dělají oni ..
No nic, nebudu rozebírat.. Hlavně se nám zlato uzdrav :(♥

..Nejkrásnější pohled na svět...

20. května 2013 v 16:58 | Anett |  Od koní... :))
..prochází mezi ušima koně!♥:)
(na rozestupy nekoukejte.. už jsme se vraceli :D )

V sobotu jsem se vydala s Rickim a R. s Esim ven. Hned, co jsem ho uviděla mi udělal radost, protože nebyl vyválenej a to se moc často nestává :D Vyčistila jsem ho a začala jsem uzdit a sedlat. Já trubka jsem si mohla vzít angličák, ale jak jsem byla zvyklá brát ven western, v klidu jsem začala dotahovat westernový sedlo.. Tak příště no :D
Vyjeli jsme krokem po asfaltce, přešli přes hlavní, hurá na louku a v lese jsme naklusali. Ze začátku jsme střídali krok, klus. Potom jsme lezli z takovýho divnýho kopce dolů :D zase klusali poté dlouho cválali. Rickiho cval byl naprosto úžasnej! Nacválali jsme toho dost.. místama jsme zpomalovali a místama zrychlovali. Celou dobu samozřejmě s úsměvem :D Parádně jsem si vyčistila hlavu! A že jsem to potřebovala -_- !! Poté zase krok, klus a pak přišel šíleně dlouhý kopec. Pořád se táhl, táhl a táhl. V Rickim krásně pružilo :D no chtěl běžet, ale měl smůlu. Nejspíš by to nedopadlo dobře. Taková vysoká tráva.. no prostě dobrodrůžo :D Pak jsme zase klusali a cválali. Totéž úžasný. Oba dva byli moc hodní!! Ke konci jsme šli kolem pole a začalo příjemně pršet.. (spadlo pár kapek) Venku jsme byli asi hoďku a půl. Jak jsme se vraceli, tak jsem objevila v tom sedle dobré místo na rukavice a při té příležitosti vyfotila asi 3fotky a natočila 2kraťoučká videa :)

(starší fotka.. z minulého úterý..)

Přijeli jsme pěkně splavení.. Dostal mrkvičky a šli jsme se chvilku pást. No a potom jsem utíkala na bus.
Vyjda byla fakt krásná! :) Dnes jsem ke koním nakonec nejela. Mám ještě práci s tou Absolventskou prací. Kvůli koncertu nepojedu ani ve středu takže se za nima dostanu nejspíš až v pátek :/ a to mám domluvený trénink s Kájem :)

Šlapal skoro jako hodinky.. né, byl zlatej! :)♥

18. května 2013 v 22:02 | Anett |  Od koní... :))

Tákže do stáje jsem přijela už kolem třetí. Jelikož se teď dělají napáječky šla jsem pomoct. Kopali jsme, hrabali a tak.. :D
Taky jsem Adi (ta novější členka) nasedlala Vandu :) Mezitím jsme tak kecaly a tak. Poté šla Aďa jezdit, tak jsem se šla chvilku koukat. Zachvilku došla i D. se dívat a tak jsme tak kecaly a byla sranda :D Vtipy o smrti.. dobrý hej! :D Vyčistila jsem Blacka, protože si ho vzala ta trenérka s malou dcerou ven. Vždycky si ho bero :) Šla se chystat M. a mezitím jsme se ségrou postavily Š. parkur. Holky začali trénovat. Oběma to šlo fakt skvěle! :)
Jenomže to protáhli a najednou bylo asi 18:00 ?? No trenérka už spěchala takže to dopadlo tak, že jsme šli nakonec jízdárnovat sami :D Šla jsem na Rickiho a musím říct, že byl moc šikovnej!! :))
Šlapal hezky.. ke konci se na nás šla podívat V. a potom jsme ošplíchali nohy Žolíkovi i Rickimu. Pomazlili se, všechno zavřeli a zamčeli a v 19:15 utíkaly na bus.. :D :)

Tři horní fotky ze včera ta spodní už je starší .. :)
Dneska jsme byli na dokonalé vyjdě o které vám napíšu nejspíš až zítra :)

Chtěla bych to tady celé překopat.. ten dess už je hrůza :X Hledám proto někoho, kdo je schopný mi udělat komplet design, popisky a třeba nějaké oddělovače :/ Najde se někdo??
Mám teď hrozně práce s Absolventskou prací, která musí být v úterý hotova!

Ztracená sama v sobě..

16. května 2013 v 22:15 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, jsem líná a ani na blog už se mi nechce psát ..
Ve škole je toho hromada samé testování, diktáty, testy .. no děs, ale už to moc neřeším :)
Jedna událost, která mě zklamala, ale pochopí to max. Prcek.. až se přihlásí na fb, protože ji teď potřebuju :/:)

Ve středu mě čekal trénink s Kájem. Tentokrát jsme zkoušeli drezuru a to Z1. Nejdřív všechny cviky zvlášť a pak jsme si to prošli celý. Celkem dost mě to bavilo :D Kája byl, ale krapet línější, vzadu se lekal a ve cvalu dělal trošku blbosti. Al i přesto jsme to zvládli myslím, že dobře :)Je to ňufan no ... :)♥

Zítra nás čeká trénink pod dohledem profesionální trenérky.. tákže :D to bude trapásek, ale co no..
Nějak začít musíme! :D :) Vůbec nevim jak to bude o víkendu, jeden den pojedeme všichni uklízet stáj a tak.. :)
V neděli bych chtěla na trénink, ale nevim, nevim .. :/
A v pondělí bych jela s Rickim ven, tak snad..
V úterý asi taky nic, protože budeme chystat Absolventskou výstavu
Ve středu mám koncert na kterej se mi totálně nechce a radši bych byla u koní, ale musím ..
Ve čtvrtek Akademie a v pátek snad ke koním!! O víkendu mám tušení, že máme službu.. takže víkend celej u koní :)

Dokonalý den!! ♥:)

14. května 2013 v 21:23 | Anett |  Od koní... :))
Ráda bych se rozepsala, ale mám toho strašně moc na učení.
V 16:00 jsem vyrazila k horsům a ve 20:00 jsem přijela domů .. :D

Bylo to strašně fajn, i když jsem trénink neměla. Zacválala jsem si s Rickim na obě strany dvě kolečka a vykrokovala ho.
Ani jsem se nepřevlíkala jen jsem si vzala starý rajtky a tenisky. Takže paty ve cvalu byly hodně zajímavé, no klouzalo to jako prase! :D Dělaly jsme různý blbosti..a něco vám přiblížím takovou malou koláží.
Zítra mě snad čeká trénink s Kájem a v pátek jdeme pod tu trenérku, tak jsem zvědavá :D :)

Dětská léta!! :)

13. května 2013 v 17:03 | Anett |  Já píšu.. :)
(stará fotka.. )

Ahoj, dnes jsme měli domluvené focení na tablo .Fotil nás syn naší p. uč. třídní :) Šli jsme se fotit do školky na zahradu. Byla to paráda. Přesto, že na všech fotkách budu vypadat jak totální .. ehm..ehm .. :D Užili jsme si to! Ať jsme se houpali, jezdili na koloběžkách a nebo si házeli talířem apod. .. :D Bylo to strašně fajn.. Jak ráda bych se tam někdy vrátila! :)
Koníci zase padli kvůli počasí. No příště pojedu, i když bude bouřka fakt!! :D
Ve středu možná budu mít z tréninku nějaké fotky .. :)

Změna plánu .. :/ :)

12. května 2013 v 16:26 | Anett |  Od koní... :))
Tak jsem právě v 16:00 chtěla vyrazit za Rickim, ale počasí je pořád takový divný a tak nakonec nejedu. Celkem mě to mrzí, protože jsem se za ním těšila a v týdnu si na něho asi nesednu. Dokonce jsem si i nachystala foťák takže by bylo nejspíš video, ale bohužel.. Možná, že bych jela zítra, ale to ještě není 100%, protože máme provně focení a potom si jdu přehrát čtyři skladby na klavír což ovšem zabere chvilku. No uvidíme.. Ve středu nejspíš trénink s Kájem a už v pátek s tou trenérkou, co trénuje holky. To bude mazec! :D :)

A co vy? Zavítali jste ke koníkům?

Bájo trénink!! :))

10. května 2013 v 21:06 | Anett |  Od koní... :))

Dneska jsem vyrazila za Kájoušem. Z výběhu se mu moc nechtělo, utrhla jsem mu kus trávy a jak ťapkal :D
Vyčistit, nauzdit, nasedlat. Nelíbila se mu čabraka, ale nechal se přemluvit :D

V kroku si ho vzali 2holky (byly se tam svést) a tak s nima Š. s každou obešla 3malé kolečka a šla jsem na Káje já.
Začli jsme klusat. Ze začátku šel svižně, ale zachvilu jsem ho musela celkem tlačit. I přesto byl úžasnej. Měnili jsme směry, a další.. Poté kavaletová práce. Kavalety "do kruhu" Ty jsme přecházeli hezky. Celkově ke klusu Š. neměla žádné větší připomínky. Jen v pracovním jsem si musela hlídat špičky. Zachvilku cval. Cváláme už zase jako dřív :) Takže supr.. jen nám nejde nacválat z klusu no .. :/ vždycky jdeme z kroku :D :) A taky musím hodně pobízet. Poté ve cvalu kavaleta a pak taky skoky. Křížky nejdříve z klusu .. což se nám poprvé povedlo skvěle a poté ze cvalu :) Na obě ruce. Mám z nás dobrý pocit! Mnohem lepší, než ta středa .. :) Vyklusat na volné otěži, vykrokovat a domů. Ve stáji dostal jablíčka, schladila jsem mu nohy, pomazlila se a utíkala na bus.