Duben 2013

Báječné tréninky! :)

30. dubna 2013 v 16:26 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, v neděli jsem vyrazila za horsama. Vzala jsem si Rickiho a šlo se makat. Nejdříve jsem myslela, že mě trefí.. Holeň, otěž ani bič nepomáhal.. A to jsem ho nijak nemlátila. Za pír minut se srovnal a konečně to trošku vypadalo. Krok, klus, cval. A skoky měli jsme něco kolem 40cm a šel naprosto skvěle! On je fakt skokan! :) Má western, ale skáče s chutí! Snad nám to vydrží! :)
V pondělí mě čekal trénink s Žolíkem. Jelikož v neděli trošku kulhal.. vůbec jsme nevěděli jestli něco budeme dělat. Začali jsme krokovat, klusat a poté jsem se s ním šla projet na tvrdej povrch rychlým klusem. Už nekulhal, ale skoky jsme vynechali. Krok, klus i cval byl skvělej!! :) Poté jsem si sedla na Rickiho a skákali jsme křížky a tak. O velikosti asi 50cm a teda ten valil! Jednou jsme si to tam natryskali a málem to někam napálili.. naštěstí brzda pomohla! :D :) Byl to skvělej trénink. Jenže dneska měl mít volno, ale né .. jede na něho ten kluk (začátečník) nelíbí se mi jak se chová k němu i celkově.. nojo všeználek.

Zítra máme kurz dneska jsem koupila provazovku i vodítko, tak jsem fakt zvědavá.. Maká teď skoro každej den.. je to na něho prostě moc sakra... :/ :) Snad to nebude, tak hrozný.. a v pátek trénink s Kájem!!:) Těším se moc!! :)

Razím na čarodky pryč, tak snad to bude aspoň z poloviny dobrý jako minule.. :D psala jsem Vám sem o tom ... :D
Aloha!! :)

Vyjda s Rickim :)

28. dubna 2013 v 15:24 | Anett |  Od koní... :))

To je děsný.. měla bych změnit ikonku i dess.. :D Přece jenom už u nás sníh není!

V sobotu jsem vyrazila do stáje. Měli jsme naplánovanou vyjdu s R. a Esvanem a poté se k nám přidala D. s Portíkem :)
Krokovali jsme, klusali, cválali.. bylo to supr, ale Ricki se bál bahna v lese a uskakoval mi. Ve cvalu jsem si nebyla moc jistá, ale to se zlepší .. :)) Těším se na další výlet ven, abych už měla jistotu :)

Dnes ráno jsme měly službu.. Též byla skvělá :D Pokecaly jsme si, dělaly blbosti a tak no .. :D
A zachvilku razím na trénink .. :) Jinak trošku změna, nejspíš na ten kurz půjdeme s Rickim.
Což by bylo supr i kdyby nás odtáhl zpátky do stáje :D
A co Vy a koníci? :)

Vyšlo to! :)

24. dubna 2013 v 23:10 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, tak hned ten den jsem se dozvěděla, že mě vzali.. :) Ani nevíte jak jsem byla šťastná!! :))
fotky jsou střižené z videí .. :D

Na návrh známek jsem dostala opravdu krásnou známečku z fyziky.. a dneska další zkoušení.. 3x za sebou proč ne. Na to, co nikomu nikdy nedal.. Já už nevím.. :// Znám vzorce, značky, učila sem se.. a zase 3..


Mám radostnou, ale i divnou zprávu.. Jelikož mám ve středu klavír, nestíhám bus k horsům.. Nechci skončit je to 6let, ale ještě před sebou 3roky mám.. Místo jiné bohužel nemá, netuším jak to provedu..
Dnes ráno mi volala moje paní učitelka klavíru.. sice mě vzbudila, ale má jiný termín, takže VYŘEŠENO!! :))
Příští týden, už příští týden mám jít na Kájouška!!:)) Strašně se na něho těším, i kdyby mě sejmul hnedka..
Je to takovej méďa, kterej do mého ♥ asi patří..

I kdyby jsme nemohli skákat..
I když se spolu ven asi hodně dlouho nepodíváme..
ráda Tě budu jezdit!! :)

Dnes jsem měla trénink s Žolíkem. Krok, klus, cval.. skoky.. Hodně jsme cválali ... Bylo to super, ale Žolíkovi se moc nechtělo skákat, ale cval bral moc hezky! :3 Je to zlato!! :))
(můj naprosto strašný stehenní sed!! .. :X )

V sobotu nejspíš s Rickim ven.. na nějakou krásnou vyjdu (pokud nám vyjde počasí) :) a v neděli služba, trénink..

Potom jsme se vydaly do "bývalé" stáje, kde dřív náš klub byl..
V plánu bylo vyčistit všechny možné věci, vyfotit a hodíme to na net..
Našli jsme toho opravdu hodně až po fotku od J. Váni s věnováním na Železníkovi :)
Takže brzy čekejte nějaké fotky či odkazy.. některé věci jsou z roku raz, dva .. :D

Jedna z foťáku .. M. nám přinesla na ukázku "gumu" na lokty..
No hrůza.. nutí vás to mít dobře ohnuté ruce, ale nejezdí se v tom moc dobře..
Naštěstí na cval jsem to neměla! :D

Pá, pá :))
dobrou!! :D :)

Divný pocit ..

23. dubna 2013 v 14:03 | Anett |  Já píšu.. :)
Ahoj, tak dnes jsem vyrazila na OA na přijímačky.. no nwm, nwm.. V matematice jsem některé věci zkazila a něco mi vyšlo.. čeština vůbec nevím, ale budu doufat.. :/:) Při nejhorším 2. kolo vítej!! :D://

Přikládám fotku uzdečky. Fotky jak vypadala před tím nechtějte ani vidět .. :D Mám jich jen pár a nejsou moc hezký.. Změna jde opravdu trošku vidět!:) Kompletně jsem si ji rozložila a snažila se vyčistit všechno, ale některé části už jsou na odpis .. :D Sedlo máme schválené.. teď jen sehnat dostatek financí a hlavně nějaké sedlo vybrat :)
K horsům možná pojedu zítra, ale to bych asi jezdit ani nešla.. no ještě se rozhodnu.. Poté snad v pátek trénink v sobotu vyjda a v neděli trénink.. V pondělí pojede jedna z nás s A. po kopytě naproti jedné slečně, co u nás bude na ten kurz se Zuzkou Prokopovou.. :)

Ten pocit .. :D

20. dubna 2013 v 22:42 | Anett |  Od koní... :))
(mňam, mňam.. :D )
..mít doma uzdečku :D Jo právě mi visí na dvěřích.. a pozor anglická uzdečka.. zítra ji umyju, namažu a vyfotím.. Je pro Rickiho samozřejmě. Dnes jsem na ní jela ven a už se celkem balil.. úplná změna. No taky, že má martingal, podhrdelník i nánosník, což ta westernová na půl roztržená nemá.. Na řemínkách jsou dvě srdíčka .. :D Není v nejlepším stavu, takže ji zkusím proměnit :D :)
(parťák.. stýská se mi po blbostech, co jsme s ním dělaly..)

Dnes jsme byli venku.. Chtěli jsme na dlouhou vyjdu. Nakonec jsme venku byli asi hodinku a půl a stačilo to :) Hodně jsme klusali, krokovali.. užívali si.. taková pohodička no.. až na pár kopečků. Před námi dokonalý cvalovky.. Ricki totálně napruženej a v lese jen bahno, kaluže, bahno a znova voda.. :/ I přesto jsem si vyjdu moc užila :) Přijeli jsme a byl celý zpocený, tak jsme je tak 20min. pásli a tak.. Poté mě R. odvezla domů :)
Sanda :)

V úterý.. už v úterý.. :/ přijímačky jsou tady. Mám strach no.. radši bych k horsům, ale ne .. musím se na to aspoň zítra podívat.. už mi z toho hrabe :// Jakmile bude po nich.. škola už mi bude celkem volná a horsové vítejte! :)

No ještě se chci domluvit na změně v klavíru.. páč chci radši k horsům no .. :) Pokud by to vycházelo mohla bych s nimi být v pondělí, středu,pátek,sobotu a třeba i neděli.. což by byla paráda! :) 1.5. máme kurz se Zuzkou Prokopovou.. jdu pouze jako divák, ale i tak se těšíím! :)

Aloha! :)

Vysmáté ráno :D

20. dubna 2013 v 12:45 | Anett |  Od koní... :))

Ahoj, dneska ráno a dopoledne jsme měly s holkama službu. Bylo to super :D Zase jsme se hodně nasmály a z naších výtlemů nemohli ostatní okolo, kdo nás přišel "zkontrolovat" To víte, když máme sami službu to dopadá :D Pak vám sem hodím nějaké fotky horsů a zachvilku letím na bus a vyrážím s Rickim ven. Holky si možná vezmou Žolíka na jízdárku, tak ještě uvidíme .. :) Večer se snad ozvu a taky budu počítat, počítat a počítat .. :/ Jinak sedýlko vypadá moc nadějně. A to to vypadalo, že z toho sejde, tak snad.. :)

Báječný trénink!! :))

18. dubna 2013 v 12:48 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, tak včera jsem jela k horsům. S kámoškou jsme měly M. odjezdit Žolíka a ségra jela s Rickim ven. Ve výběhu se nám krapet plašil, ale udržely jsme ho:D :) To víte, bojí se Káje..:/:) Protože ségra nestíhala, tak jsme ji nachystaly Rickiho:D a až potom jsme šly chystat Žolíka. Měly jsme dost času, tak proč spěchat:) Nejdříve si na něho sedla kámoška. Obě jsme měly krapet strach, ale totálně zbytečně. Byl naprosto zlatej!♥ Jelikož je po masáži, mohli jsme jezdit pouze v lehkém či stehenním sedu. Zastavit ve cvalu byla občas sranda, ale užili jsme si to! :)

Kdyby dneska nebyla výtvarka jedu znova! :D V pátek vyjdu asi odložíme, protože má pršet a v sobotu máme s holkama službu, tak uvidíme. R. chce jet na delší vyjdu, tak snad nám dopřeje počasí.. :/ :)
Odpadlo nám odpoledko a já půjdu do klavíru, protože včera jsem radši jela k horsům :D
Aloha! :D

Věř, běž a dokážeš!! :)

16. dubna 2013 v 15:09 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, jelikož se mi strašně zalíbil text z jedné "písničky" spatlala jsem takové kratší video, které bude "hlavním" videem na mém YT kanálu :) Jsou v něm poměrně stará nebo novější videa. Video z tréninku udělám nejspíš dneska :) Na Rickiho začneme shánět angličák!! Tak snad, co nejdřív už budeme mít sedlo, uzdečku už skoro máme :) Taky jsem dneska začala hledat dečky a čabraky :D a už máme hned spoustu krásných věcí pro něho :)
No a ve středu jedu zase za horsama. Tentokrát odjezdit Žolíka, protože je po masáži a můžeme jen ve stehenním sedu, tak snad se nezabijeme :D :)


Trénujeme, trénujeme :)

15. dubna 2013 v 19:15 | Anett |  Od koní... :))

Ahoj, tak dnes jsem o5 vyrazila za horsama. Počasí bylo dokonalé a trénink jsem měla tentokrát s Domčou, ale byl moc fajn :) Možná, že spatlu video, ale moc záběrů nemám.. jelikož foťáček stávkuje.. :D Jdu na ně.. :p Je to po zimě, takže je tam chyb, jak ryb :D U videa vám trošku dnešní trénink přiblížím. Jo, asi tam dám pár videí ze soboty, z neděle bohužel nemám. Ta byla asi nejlepší! :))

Šťastná!!! :))

14. dubna 2013 v 12:15 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, včera jsem vyrazila za horsíkama. Vyčistily jsme Rickiho a šli sami na jízdárku. Krok, klus(lehký,pracovní,stehenní) jízdárenská práce a cval. Popravdě řečeno neměla jsem z nás dobrý pocit, ale dnes jsem se dozvěděla, že slečna, co na nás koukala nás chválila, že jsme moc šikovní. Tak nevím, možná jsem se krapet podcenila, ale pořád je, co trénovat!!:))
Tady přikládám takovou jednu "koláž"


Dnes jsem na sedmou přijela do stáje. Kluci se najedli a my mezitím čistily. Ricki byl jen trošku vyválenej od pilin. Až měli skoro vše snědené vyrazili jsme na jízdárku. Tentokrát s trenérkou. První 2minuty to bylo: A tohle dělat nebudu a takovým tempem nepudu! :D Tak jsem si řekla, že to jako ne. A jak šlapal.. dokonce se nám sám balí. Reagoval krásně na nohy a pobídky.Celej trénink jsem si s ním povídala a ouškama pěkně poslouchal :D Krok, kavaletky (stehenní), klus to stejné, ale jiné kavaletky, jízdárenská práce zase klus a poté cval. Než naskočil do cvalu jsem se musela hódně snažit, ale jakmile nacválal dával si to. Takhle jsme obcválávali ve stehenním a poté šli na skoky. Vyvýšené kavaletky a on si je dával s více jak 40-ti cm rezervičkou.. usedět se dal dobře. I přes to strašný westernový sedlo, který doufám, že brzy vyměníme si to dával naprosto báječně! :) Šli jsme přes to asi 4x na obě strany a udělal mi fakt radost!♥
Trenérka nás chválila za sed, lokty takže se mi konečně zvedlo sebevědomí kvůli včerejšku! :D
Vymetly jsme jim pavučiny z boxů, dostali odměny a my jely domů..

Z dneška fotky, videa bohužel nemám, ale hlavní je, že jsme se měli fájn! x)
Snad nám vyjde v pátek počasí a vyrazíme ven! :)
Taky je u vás tak nádherně? O:)