Listopad 2012

Nádherný pátek :)

30. listopadu 2012 v 18:42 | Anett |  Od koní... :))

Dnes mě čekal další trénink. Holkám se nechtělo a tak jsem sedla na bus a jela sama. Ve stáji jsme byla zachvíli. Zašla jsem si pro Káje do výběhu a začala čistit. Nebyl ani moc pšinavý takže jsme měli zachvilku nauzděno i nasedláno. Vyrazili jsme na jízdárnu. Rozhejbávali jsme se v kroku a Š. mi vysvětlovala jak si pohrávat s otěží, aby šel uvolněně. Zachvíli jsme naklusali na velkém kruhu. Probíhalo to asi takhle: klus,zastavit,couvat,do klusu 2x takhle poté s kombinací s krokem asi 8x na každou stranu. Zatáčeli jsme a zastavovali hlavně sedem, nohama .. :) Bavilo nás to..Kájovi se ze začátku moc couvat nechtělo, ale lepšili jsme se :) Poté jsme měnili směry diagonálou, přes půlku jízdárny apod. Na jedné stěně jsme měli nachystané dvě kavalety a na druhé tři. Vyjeli jsme klusem přes kavalety na krátké stěně uprostřed zastavili a zase do klusu přes kavalety. Celou dobu jsem si "pohrávala" s otěží a Kája šel moc hezky! :) Š. nás upozorňovala na chyby a taky nás chválila. Hodně jsme toho naklusali a přešli na cval. Na velkém kruhu. Z klusu nacválat, z kroku, z klusu zastavit. Vyklusat nacválat a tak jsme to různě míchali na obě strany. Kája šel rychle a naprosto úžasně. Pěkně jsem seděla v sedle, měla prošláplé paty, snad i správně lokty a zase o něco víc v klidu holeň :) Měla jsem z nás opravdu radost! Cválali jsme docela dlouho.. poté jsme ještě vyzkoušeli přechody a na volné otěži vykrokovali. Ve stáji jsem Káje odstrojila, vyčistila a hlavně pořádně nohy, protože byla odpojená hadice. Pomazlila se s ním♥ a utíkala na bus. Dnešní trénink byl ještě lepší než minulý! :) Zítra máme službu takže mě čeká nejspíš další trénink! :) Jinak Ricki už chodí po celém boxe a vypadá líp! Takže bude snad brzy v poho! :)
Takhle vypadal náš marod před týdnem :)
:)

A tady jsme spolu.. jen škoda, že mu to kazím.. také už starší fotka :)

Na závěr jedna fotka z minula.jsem si hrála :D .. :)

My life 30.díl - Poslední naděje

30. listopadu 2012 v 9:00 | Anett |  Já píšu.. :)Hlavu jsem položila na polštář v obývacím pokoji a po tváři mi pomalu stékaly slzy. Slzy, které se nikdy neměly dostat ven. Nemohla jsem si přiznat, že je na tom opravdu špatně. Lidé, kteří upadnou do komatu a poté se nečekaně probudí... Ani jsem nechtěla domyslet... Vytáhla jsem mobil z kapsy a uviděla jsem zprávu. Ano byla od Davida. David se probral, ale já nevěřila, že má šanci to zvládnout. Z vlastní zkušenosti vím, co se většinou stane.. Zpráva mi dodala sílu a odvahu, ale s ní přišly i další starosti. Text v té zprávě si budu pamatovat navždy. Po letošním létě už jsem nevěřila, že něco podobného někdy napíše. Nikdy bych neuvěřila, že SMS zpráva mě opravdu zahřeje u srdce. Celé hodiny jsem doufala, že bude v pořádku. Ráno jsem se vzbudila a uviděla jsem další zprávu. Bylo mi jasné, že první noc zvládl v pořádku. Netrvalo ani týden a David konečně nebyl v ohrožení života. Konečně jsem se zase ze svého života začala radovat. Můj prospěch ve škole se stále zhoršoval, ale teď mě zajímalo jediné a to byl on.. Dala jsem si pauzu od ježdění a koní. Rodiče to naštěstí pochopili dobře a vynechala jsem dva významné závody do kvalifikace Velkého crossového závodu. Sam ve výběhu překypoval energií. Trvalo mi několik dní než jsem se zase odvážila vrátit do koňského prostředí. Vůně stáje mi opravdu chyběla... David už se tři dny neozval a já dostávala větší a větší strach.
 
Ano vrátila jsem se k mé povídce.. přece jenom 30 dílů už něco je.. :) Přiznávám psaní mi opravdu chybělo!
Včera jsem měla dost divný den a tak doufám, že dnes bude lepší...
30x se zeptám, že určitě jo a najednou přijde den a ne.. no, co no..
Mohla jsem s tím vlastně počítat, kdybych nebyla debil, tak by to mohl být uplně jinak..
Vrací se mi tolik vzpomínek a krásných zážitků s lidma na který můžu zapomenout a to z dvou jednoduchých důvodů.
Konec konců nemůžu sem napsat vše... No musím se dát do kupy a zase se začít radovat z maličkostí! :)
Každý není přece vždy Happy..
.
Škola no snažím se, ale matematika .. máme nového učitele jako supl za tř. uč., které byla na operaci.
.. No dneska razím ke koníkům tak možná čekejte video + v průběhu víkendu fotky maroda .. :)


Je skoro jedenáct hodin a mě se prostě nechce spát .. z toho vyplývá článek PŘEDNASTAVEN!
Nudné keci.. no a? :)

Thank you!!! :)

28. listopadu 2012 v 18:25 | Anett |  Já píšu.. :)
Navstevnost za minuly tyden (19.11. 2012 - 25.11. 2012) je:
Pondeli: 46
Utery: 51
Streda: 41
Ctvrtek: 44
Patek: 45
Sobota: 56
Nedele: 57

Celkem: 340

Moc děkuju! :) Během týdne se tu objeví i nějaká fotka našeho maroda + dalších pár fotek od koní :)

Neděle u koní + video :)

25. listopadu 2012 v 20:54 | Anett |  Od koní... :))

Ráno jsem dorazila do stáje zase kolem sedmý. První, co mě prásklo do očí byly obrázky od dětí pro Blacka.. No převlíkla jsem se a zachvíli dorazila M. Tak jsme narkmily, sundaly koním zateplováky, Rickimu deku a tak. Potom jsme se bavily o různých věcech.. M. šla jezdit a my mezitím vykydaly dva boxy, vyčistili Rickiho a Blacka. Ricki se stále nudí, kope předníma do dvěří boxu, okusuje všechno. Musí to holt vydržet :) No kolem desátý jsme šly jezdit my. Kája byl moc hodnej a šikovnej! :) No něco uvidíte i na videu .. Nebudu zbytečně rozepisovat :)


Jezdecké deníčky za poslední dva dny :)

24. listopadu 2012 v 17:10 | Anett |  Od koní... :))
pátek- V pátek mě čekal trénink na Kájovi. Krok, klus, couvání, změny směru .. úžasnej! Ale vůbec nechtěl cválat.. v ruce jsem neměla ani bič ani tušírku a venku už bylo skoro tma. Malinko se nám nevedlo, ale další den se to zlepšilo! :)
sobota-Dnes jsem ráno vyrazila z chutí do stáje. Jelikož bylu nás jarmark a máme ho přímo před domem už v 5 tady začali rachotit. Kolem sedmý jsme dorazily do stáje. Mezitím, co papal jsem ho čistila, uzdila a taky nasedlala. Krok v poho, změny směru taky.. klus (lehký,pracovní) super Š. mě chválila :) Chodil krásně hlavou "dovnitř" Přes ty kavalety jsme si to fakt dávali! :) A cval jsem si rozhodně vynahradila i za pátek! Pořádně jsem si zase vyčistila hlavu! :) Jelikož je skoro celá jízdárna bez překážek cválá se tam líp! :) Rychlovkou jsme je odstrojili, vyčistili dostali kyblíčky. Zašla jsem za Rickim rozloučit se s ním.. hodně se nudí, ale musí to vydržet♥ a zítra hurá do stáje! :) Zítra vezmu foťák a tak něco nafotíme a asi natočíme :) No zítra chci ještě stihnout napsat TT- To,co potřebuji .. tak snad :)
A jak se máte vy a koníci?

Uzdrav se nám!:(♥

22. listopadu 2012 v 18:18 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, takže zítřejší vyjížďka se nekoná.. Ricki se zranil .. a bude teď dlouhou dobu stát v boxe .. :( Snad bude, co nejdřív v pohodě! Nikdo neví, co se mu stalo, ale zranění je vážnější.. :( Prý stojí skoro na třech nohách .. Hlavně ať jsi zase zdraví! Zvládneš to Ricki!!! Věříme ti!♥

odkaz na video k Bell 120. VP
Zítra jedu ke koníkům.. takže se snad dozvím víc .. :(
Trénink mě čeká zítra na Kájovi a v sobotu a nejspíš i v neděli..♥

Když se daří, tak se daří :D :) + video

20. listopadu 2012 v 16:00 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, tak v krátkosti vám popíšu JD
pátek- krok,klus-stehenní,pracovní,lehký, cval, vyvýšené kavalety a abych pravdu řekla už si nepamatuju, co všechno jsme dělali :DD Různé ty jízdárenské cviky apod...Měla jsem Káje a Rickiho .. :)Trénink jsem si užila!
neděle- to stejné, co v pátek :DD S Rickim jsme poslední vyvýšenou několikrát skočili, ale potom už věděl, co má dělat tak pohoda.. no videa i fotky mám, ale jsem líná :D a M. taky něco fotila .. :) Trénink jsem si užila ještě o něco víc než v pátek :)
No v neděli večer jsem jela na Rozbřesk 2. část! Rzohodně hezčí než jednička! ♥ užily jsme si to!
Trošku shrnutí! :DD

No tady je na pobavení video s koníkama :)
Jinak teď se toho hodně změnilo .. docela k lepšímu až na jednu věc.. holt s tím nic neudělám.. a zatím mm..pohoda :D Zatím! Kdo nezná .. nepochopí :D No holt se budeme ve stáji potkávat :P ale kluky si vzít nenecháme!! ♥
No a další super zpráva je, že se v Pátek chystám na vyjdu s Rickim a R. s Esvanem! :) Ven už bych se měla dostávat aspoň každý měsíc jednou! Yeah! Hodně jsme teď "makali" na jízdárně .. :) No nic jdu dodělat další video VP do soutěžě! abych je konečně nezdržovala soutěž u Bell! :)

Miluju ho! :)

18. listopadu 2012 v 17:59 | Anett |  Od koní... :))
Nestíhám .. :P brzy se tu snad objeví jezdecké deníčky za pátek a neděli a taky nějaké video z tréninku, ale nejdřív musím dodělat video VP do soutěže .. :/ ale ten program Gr!!! :/ :) No zachvilku jedu na Rozbřesk! :) nehorázně se těším!!

Hrozně mi přirostl k srdci! :) Už se na něho zase těším! Dneska jsem od něj dostala pěkné pusinky.. ještě teď cítím jeho jemné pysky :DD ♥ medvídek..

Krátké video v sedle Žolíka :)

14. listopadu 2012 v 19:47 | Anett |  Od koní... :))
Přináším vám krátké video ze sedla Žolíka. Chvíli tam budou i záběry z Rickiho a to proto, že to natáčela ségra, která na Rickim byla. Není zde žádné cvalové video jelikož Žolík delší dobu stál v boxe.. takže jsme cválali do doby dokud jsem nezahodila tušírku. :) Chtěl se prostě proběhnout. Jinak byl trénink fajn Ať se líbí!
PS: v pátek oslaví můj blog ROK!


Po delší době v sedle Žolíka! :))

12. listopadu 2012 v 14:15 | Anett |  Od koní... :))

V neděli ráno jsem jela do stáje. Tentokrát jsem si vzala Žolíka( nebyl asi týden pod sedlem) a tak to šlo hned poznat. Čištění, sedlání, uzdění proběhlo v klidu. I když byl celej od bahna. Zachvíli jsme byli na jízdárně. Krokovali jsme zachvíli naklusali do lehkého poté pracovní a taky vyvýšené kavaletky. Chodil krásně. Poté cval. No takže to dopadlo tak, že jsme běhali po jízdárně dokud jsem nezahodila tušírku. Proběhla jsem se fakt hodně, až ve mně začalo žblunkat :DD Chápu dlouho nebyl pod sedlem a tak se chtěl proběhnout. Valili jsme si to slušně a po dvou kolečkách jsem si raději přešlě do stehenního sedu. Jinak byl moc hodný :) Poté jsem si taky sedla chvíli na Rickiho. Zaklusali jsme si, zacválali. Po hodině a něco na jízdárně jsme odcházeli do stáje. Pěkně jsme je odstrojily, vyčistily a schladili nohy. Potom už pádili do výběhu. Mám nějaká krokovací, klusací videa bohužel cval nemám nahraný, protože ségra s Rickim taky hodne cválala a byl to docela risk zůstat na místě a nahrávat.. :D :) Trénink jsem si užila a v pátek, v sobotu a nejspíš i v neděli mě čeká další! :) Těším se..
Také máme novou "nabídku" jezdit ještě jednoho koně ze stáje .. je nejstarší a zároveň nejrychlejší takže nevím jak to dopadne. Není to zrovna dobře jezditelný kůň hlavně má hodně temperamentu.. Ale třeba mile překvapí.. :) Nejvíc mi sedí asi Kája :)

Jedna fotka ze hřbetu na závěr :)