Říjen 2012

Video s Kájem ;)

31. října 2012 v 16:17 | Anett |  Od koní... :))
Ahojky, tak tady máte video z minulého tréninku s Kájem + pár starších fotek. Na Kájovi jezdím krátce včera to byl měsíc :)
S tímto videem jdu do soutěže k Bell Nečekám žádný velký úspěch spíš myslím, že vypadnu, ale tak za zkoušku nic nedám :)
PS: klikni na "obrázek" a video se ti zobrazí :) 

Dnešní akční den! :D

30. října 2012 v 19:42 | Anett |  Já píšu.. :)
Nemůžu více rozepisovat teprve se bude vše vyšetřovat, takže zatím tohle! :) No zážitek na celej život! :D :) Zrovna jsme měli chemii my. Ještě, že se nestalo nic horšího, co už v článku zmíněno není .. :) http://www.novinky.cz/krimi/283162-behem-vyuky-vzplanulo-promitaci-zarizeni-hasici-evakuovali-50-zaku.html

Jezdecký trénink 29.10.2012 :)

29. října 2012 v 20:35 | Anett |  Od koní... :))

Dnes mě čekal o5 trénink na Kájovi. Když jsem došla do stáje Kája už byl vyčištěný Š. mi ho vyčistila :) Pomohla jsem ségře s Rickim. Z bílého koně se stala koule bláta, ale nebylo to zase tak strašné až na ty nohy :X :D Zachvíli přijela kámoška a šli jsme sedlat, uzdit. Vše proběhlo v klidu. Došli jsme na jízdárnu a začali jsme krokovat po celé jízdárně. Měnit směry apod. Poté jsme si pořádně procvičili změnit směr tím a tím :D a další takové prvky. Jak v kroku, tak v klusu. Zachvíli následoval pracovní klus. Dlouho jsme klusali potom zase krokovali a tak. Byla to sranda, když jsme ještě s kámoškou moc neslyšely přes ten vítr, co M. povídá :D
Zachvíli přišla Š. a vzala si mě na druhou stranu jízdárny. Chvíli jsme klusali a hned poté nacválali. Cválali jsme stejnou "trasou" jako minule.. Mezi překážkami a dnes nám to šlo určitě lépe! :) Minule nám dělalo problém zatáčet a při prvním cválání jsme to taky tak, tak vybrali, ale poté už to bylo lepší a lepší. Podařilo se nám celou trasu obcválat 3x v kuse :) Seděla jsem hezky na zadku, ale ty paty :P to teda zase nic moc.. Poté jsme šli na druhou stranu to stejné. Kája dneska zase valil ovšem jako obvykle. Už jsem si na jeho chody zvykla a mám ho čím dál radši. Myslím, že jsme si zatím sedli :) Je to šikula. Vzala jsem si ho trošičku víc na otěž než minule. Minule jsem měla hodně povoleno, ale i tak mu moc nezkracuju. Pořádně jsem se proběhla, na závěr si hodil krásnýho kozla pěkně celým tělem nejdřív začal u hřbetu a poté vykopl nožky :D No naštěstí jsem seděla úplně v klidu :) Trénink jsem si moc užila! :) Po tréninku si na Káje ještě sedla Š. Black v kruhovce kámošce taky chodil krásně! :) Odsedlali jsme, vyčistili, ošplíchali nohy a umyli kopyta. Převlíkli jsme se a se Š. jsem se domluvila v pátek na trénink, tak jsem zvědavá :D :) jinak o víkendu máme službu takže u koníků budu tento týden nejspíš 4x :) Z dneška mám i nějaké fotky, videa takže až bude čas určitě tu něco z toho najdete :)

Jezdecký trénink + strašně užitá oslava!! :)

28. října 2012 v 16:28 | Anett |  Od koní... :))

Jednou větou je pryč .. víc už k tomu opravdu napsat nemůžu :( ..
V pátek jsem vyrazila za koníkama. Jelikož nám nejel BUS odvezl nás táta a tak jsme přijely dřív a měly více času. Už když jsem přijela a koukla do toho výběhu byl tam někdo jiný. Je krásný, ale prostě.. to je fuk. Nanosily jsme si sedlo, uzdečku atd. k boxu. Zašla jsem si pro Káje ségra si brala Žolíka a kámoška Rickiho. Když jsme je vyváděly z výběhu koukali na nás nějaké malé děti s úžasem a říkali: Hele tamhle jdou, no připadaly jsme si zajímavě :D Začaly jsme ty medvídky čistit. Zachvíli sedlat a uzdit. Vše proběhlo v klidu. Namazala jsem Kájovi ještě mastičku a šli jsme na jízdárnu. Začali jsme krokovat až koně byli pořádně rozhýbaní naklusaly jsme. Zachvíli jsme, ale zastavily, protože si pro nás Š. nachystala několik "dráh" a tak jsme poslouchaly, co a kde máme dělat. No sranda než jsme všechno pobraly :D Naklusali jsme si a klusali jsme poměrně dlouho. Poté chvíli krokem a zase klus. Jezdit pěkně ke stěně a přesně mezi překážky mezi, které jsme měli. Poté kavaletky. Žolík to vzal se ségrou rychlým cvalem, ikdyž kavalety byly spíše na klus :D Zase jsme klusali a klusali a klusali :D Poté jsme šli na cval. Zase pěkně ke stěně kolem překážek. No poprvé jsme to jaksi nevybírali. Kája se zase rozvalil rychlým cvalem a potom zpomaloval. Podruhé už to bylo o něco lepší a potřetí jsme to objeli celý. Potom už nám to docela šlo :) Změnili jsme směr a to stejné akorát na druhou stranu. Šli jsme krokem, ale spadlo rahno a tak se Káje leknul rozcválal se a já myslela, že se postaví na zadní kámoška na mě jen zírala :D Poté jsme dvě kolečka obklusali a dvě krokovali asi 3x tohle stejný. Stále chtěl běžet, ale já mu to nedovolila. Vykrokovali jsme a odvedli koníky do stáje, odsedlali apod. Dostali mrkvičky a pořádně jsme je vyčistili. Kája už mi přirostl k srdci :) mám ho ráda!
V sobotu jsem na trénink nejela kvůli počasí. Příští týden máme službu takže ve stáji budu celý víkend.

Dělala jsem si na vytisknutí takovou menší koláž s Rickim a Kájem, tak vám ji sem hodím.
Jinak v sobotu jsem slavila narozky s kámoškama. Byla to ta nejlepší oslava ze všech oslav :D Moc jsme si to užily! Dvě kámošky u nás aji spaly. Máme spoustu videí, fotek a tak z toho udělám video a možná je sem hodím, ikdyž by vás asi nezajímalo .. :D Tak čááu! :)

Holiday!!! :)

25. října 2012 v 15:10 | Anett |  Já píšu.. :)

Tak konečně jsou tu zasloužené prázdniny! Ve škole jen samé testy, zkoušení apod. Už mi z toho jde hlava kolem :P Ale musím se snažit, abych se dostala tam, kam chci! :) Myslím, že každý z nás má spoustu školních povinností.. :)
A jak si prázdniny plánuju užít?
čtvrtek: Tak dnes musím každopádně vyřídit všechny objednávky takže to bude vypisování obálek apod.. :D Taky půjdu ven a zkusím spatlat nějaký podzimní dess :)
pátek: Zítra jedu na trénink. Nejspíš po delší době na Kájovi! :) Těším se snad nebude vyhazovat jako naposledy
sobota: V sobotu mě čekáý také trénink tentokrát s Žolíkem :) No přijedu z tréninku a začnu chystat oslavu. No a zachvíli dojdou kámošky a oslavíme moje narozky, který už jsem měla 20.10. mimochodem stejně jako Váňa :D :)
neděle: V neděli ještě ani nevím, co budu dělat. Ke koním buď pojedu nebo ne to se ještě dozvím :D :) No a taky se samozřejmě zase začnu chystat do školy :X

A jak strávíte prázdniny vy?? :)
No nic, já jdu psát nové díly My life! :) Ahoj!'

Video s Rickim :)

21. října 2012 v 12:34 | Anett |  Od koní... :))
Tak vám přináším krátké video s Blondýnkou (Rickim). Na Rickim jezdím teprve krátce asi tak měsíc. Dlouho se s ním nic nedělalo, ale jde vidět, že ho práce zatím baví :) Dobrovolně chodí i přes kavalety což asi nikdo nečekal :D :)

Klikni na srdíčko a objeví se ti video :)

Báječný trénink!!! ;))

20. října 2012 v 10:10 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj!! :D :)
Dnes mě čekal o5 trénink. Ráno zase na sedmou jsme přijely do stáje. Převlíkly jsme se a mezitím přijeli ti, co mají službu nakrmit. Vzaly jsme si všechny věci a rychlovkou, ale důkladně vyčistily Žolíka a Blondýnku (Ricki). M. mi popřála k narozkám a holky šli s koňma na jízdárnu, já vyčistila Blacka.

S Blackem: Vzala jsem si ho na lonž a šel úžasně. Hned poprvé mi vylezl na stejný tarásek jako minule Ricki :D Asi se jim to hodně líbí. Ze začátku skoro pospával, ale jak mile přišel první cval rychle se probudil. Házel kozlíky, ale cválal úžasně. To samé klus, je to malej šikula! :)Dělal mi radost!

S Žolíkem
Chvíli jsme krokovali, protože už byl rozhejbanej. Zachvilku jsme naklusali a chodili přes kavalety. Klusal pěkně rychle. V pracovním šel zase pěkně na otěži. Ve cvalu šel moc hezky! :) 3x ve stejném tempu jsme obcválali takovej "ovál" mezi překážkama. Nejdřív na jednu stranu potom na druhou. Šel pořád ve stejném tempu a já si ten cval opravdu užívala!! :)
Též mi udělal velikou radost! :)

S Rickim
Chvíli krok. Zachvíli klus. To samé, co s Žolíkem. No Blondýnka šla taky nádherně! Klusal pěkně rychle, v pracovním taky super a cval byl skvělej!! :)Potom jsem si otěže dala jen za hrušku a zatáčeli jsme pouze tělem.

Dnešní trénink byl opravdu super! Trenérka nás též pochválila!! :) A já nás taky musím pochválit :D
Ke konci mi ségra vyfotila nějakou fotku a nahrála nějaké cvalové video s Rickim. Moc toho není, ale já jsem si to užila! :) Jestli se mi bude chtít dát něco na rajče a možná i zpracuju kraťoučké video, ale nic neslibuju! :D :)

Sladkých 15!!! :)
Ano přesně dneska kolem 22:30 jsem se narodila! :D Takže dnešní den začal úžasně. Odpoledně přijede rodina a narozky oslavíme! :) Koníci mi dali nádhernej dárek! :) S rodiči jsme byli nakupovat takže nějaké oblečení a tak. A poté peněžní dar, který mi pomůže k našetření na vlastního, ale to až budu větší!! :D :)

A tady fotka dortu! Ve skutečnosti vypadá ještě líp! Já tyhle dorty od paní P. miluju!!! :) Už se na něj těším :D

Je toho moc ;D

19. října 2012 v 21:34 | Anett |  Já píšu.. :)
Malé shrnutí! :)
Blogu teď nedávám moc času. Však to znáte je škola a s ní i spoustu povinností. Ve škole jsem zatím se známkama spokojená až na chemii. Né já ty příklady prostě nechápu a tak se na to musím o víkendu podívat. Jinak si školu docela užívám :D Dnešní cvičení do Čj bylo nejlepší!! :D Nasmáli jsme se fakt hodně :D A hudebka .. :D Nechce se mi jít nikam pryč :(. Což mi připomíná ve čtvrtek jsme byli na didactě. Zatím vede stavebka- pozemní stavitelství a hned za ní je Obchodka, tak uvidíme :) No zítra mi je sladkých 15. :) Takže zítra narozeninové ježdění :D ÁÁ mám strach, co se stane :D Snad nic! :)
Pá, pá!!! :)
Malá vzpomínka na dovču! :)

Jezdecký deníček 15.10.2012

15. října 2012 v 21:20 | Anett |  Od koní... :))

Do stáje jsem přijela kolem 14:45. Stáj byla prázdná nikde nikdo :D až na koně. Zašly jsme pro Blacka na dvůr a mohlo se jít lonžovat. Před tím jsme ho samozřejmě vyčistily'. Zachvíli už jsme byli v kruhovce. Nejdříve si ho vzala ségra. Krokoval pěkně, klusal ještě líp a ten cval. Moc mu to šlo! :) I nějakýho kozlíka stačil hodit. Asi tak za 12min. jsem si ho vzala já. Hodně jsme klusali a taky cválali potom už měl spíš odpočinkové vykrokování. No je to šikula ten náš poníček malej! Jen by ho chtělo lonžovat aspoň 3x týdně, aby bříško trošku dostal dolů! :)
Trénink
Asi kolem 16:45 přišla M. Daly jsme seno do boxů na večer a zašly si pro koně. Dnes jsme braly pouze Rickiho a Žolíka. Mezitím přijela kámoška. Když byl Ricki i Žolík vyčištěný a nasedlaný vyrazili jsme na jízdárnu. Nejdříve jsem ška na Žolíka. Krokovali jsme po celé jízdárně. Poté jsme šli na kruh. Začali jsme klusat v lehkém klusu v pracovním a ve stehenním sedu. Žolík šel opravdu svižně a tak jsem radši tušírku odložila. Poté jsme zase chvíli šli krokem, zastavovali a couvali. Couvání dnes teda nic moc. Žolík chtěl za každou cenu dopředu a né dozadu. Potom jsme zase klusali a zachvíli cválali. První cval byl opravdu rychlý, ale useděla jsem ho v poho a podařilo se mi Žolíka dostat do pomalejší a klidnějšího cvalu. Poté jsme zase chvíli klusali a znovu cválali tentokrát už šel pomaleji. Asi 3x jsme to takhle opakovali.
Na Rickim- o5 krok, šel krásně a svižně. Zachvilku klus. Lehký,pracovní a ve stehenním sedu. Takhle jsme obklusali kolem šesti kol. Šel moc hezky.Když jsme projížděli kolem laviček, která jsou na takovém betonovém terásku u jízdárny. Vylezl na něj :D Byl to opravdu šok. Tak jsme si pěkně zaklapali na betonu a pomalu slízali zpět dolů. :D Aktivista náš. Poté přišel cval. Úžasnej a luxusní! :) Šel moc hezky a já byla spokojená. Také nějaké ty kavaletky. Jezdili jsme pěkně naprostředek takže super. No trénink se mi celkově líbil! Odsedlali jsme, vyčistili a koníci už zůstali v boxe. Pozametali jsme stáj nakrmili a v 18:00 odjížděly domů.
Krátký záznam v podobě fotek. Více jich možná později dodám na rajče i proložené videem. Plno fotek je rozmazaných holt dnes foťák stávkoval jindy jsou fotky úplně na jinačí kvalitce, ale nevadí. Není teď mo času no .. :/ A tak jsem ráda, že můžu ke koním 3x někdy 2x týdně :)

Jezdecký trénink 12.10.2012 (aneb kozlíci forewer) :D

12. října 2012 v 18:34 | Anett |  Od koní... :))

Dneska jsem měla trénink o5 na Kájovi. Když jsem si šla pro něj do výběhu dělali tam s ostatníma koníkama jak zkažení :D
Zvlášť Kája si házel kozlíky apod. Čištění i sedlání proběhlo v klidu. Šli jsme na jízdárnu a u krohovky se mi skoro postavil na zadní a začal cválat ke kruhovce. Tam se samozřejmě zastavil a žral trávu. Tak jsme ho chytly a zachvilku už jsem byla na jízdárně. Chodil moc hezky v kroku zachvilu jsme přešli na klus a taky super! Potom jsme chodili přes kavaletky. Měnili směry apod. Zachvíli jsme šli cválat. Nacválali jsme hned z kroku objeli jsme takhle 2x veliké kolo a šli přes kavalety no tu první si skočil tak, že na druhé si vyhodil a začal zrychlovat. Hned zachvilku jsme pár temp klusali a potom zase cval to už začal pěkně kozlíkovat. Zase si přeskočil, co šlo a běžel svižně. No další cval si o5 vyhodil z kopýtka, ale všechny jeho kozlíky jsem naštěstí v klidu useděla a cválali jsme dál. Potom jsme zase chvíli klusali, aby se aspoň trošku uklidnil. Zachvíli zase cval a tentokrát bez žádného kozlíka, ale bral si to teda pěkně :D Chvíli jsme krokovali a potom o5 naklusali sice chtěl pořád běžet, ale vždycky se nám podařilo přejít hned do klusu. Nachvilku si na něj sedla Š. Hlavně spolu cválali a to už byl v klidu. Potom jsem si na něj sedla zase já několikrát chtěl naklusat, nacválat, ale nepodařilo se mu to. Vykrokovali jsme a odcházeli do stáje. Byl zlatej až na ty kozlíky, ale on teď bere nějaké prášky kvůli tomu kulhání tak jak se cítí fit využije každou energii, co v sobě má! :) Ve stáji jsme koně odstrojily,vyčistily, převlíkly jsme se a valily na BUS. Byl to parádní trénink! Zítra do stáje nejspíš nepojedu chci se brzy ráno vyspat a v neděli asi taky ne, ale snad v pondělí! :) Fotky ani video nemám bylo by to opravdu pestrý video s těma kozlíkama :D no nic tak příště! :)

A jak se máte vy a koníci? :)