Září 2012

svátek + víkend po boku čtyřnohých miláčků :D ;)

30. září 2012 v 14:46 | Anett |  Od koní... :))
pátek
V pátek jsme přijely brzy ráno a M. už měla nakrmeno. Spěchaly jsme, protože M. měla jet na závody. Vykydáno jsme měly asi tak za hodinu :DD suprovej rekord .. :D No jenže potom přijelo auto a přepravák a zbývaly už jen dvě volná místa. Tak jsme si vzaly Blacka do kruhovky a potom jsme šly za koníkama do výběhu .. :) Něco jsme vyfotily..a i přesto, že závody nevyšly, parádně jsme si to užili! .. odpoledne jsme měly jít na Rickiho, ale je zbytečné tam jezdit dvakrát .. kdyby jel bus tak klidně, ale když byl svátek .. :P :)

sobota
Opět brzy ráno do stáje. Tentokrát služba se Š. Nakrmily jsme a chvíli počkaly než se nažerou.. :) Potom jsme si vykydaly nějaké ty boxy a začly chystat koně. Já šla za Kájem (Garet), ségra na Žolíka a kámoška na Rickiho. Čištění bylo v klidu, byl hodný :) Sedlání a uždění taky .. :) je zvyklý si brát udidlo sám takže báječný! :D :) Zachvíli už jsme kráčeli na jízdárnu. Hned ze začátku mě kousnul a Š. taky naštěstí, ale málo takže to bylo v poho :D 3x jsme obešly jízdárnu na jednu ruku potom na druhou. Začali jsme měnit směr apod. Pak přišly na jízdárnu už holky s koníkama. Tak jsem šla se Š. do zadu. Dotáhli jsme sedlo. Tam jsme si udělali kolem překážek veliký kruh a potom jsme jezdili. Kája maličko kulhá, ale jinak je zlatíčko. Hodně jsme klusali a cválali. Ze začátku jsem se docela bála, protože jak začíná cválat rozvalí to a pak pomalu zpomaluje. Usedět se dal v klidu :) Vykrokovaly jsme na volné otěži a trénink byl prostě suprovej! :)) Potom jsem ho odstrojila, vyčistila, schladila nožky, dala zvony a šel do výběhu. Zbytek jsme dokydaly zase brzo tak jsme si vzaly Blacka do kruhovky.. :) Báječná sobota!! :)
neděle
Zase ráno do stáje. Koníky jsme nakrmily, nachystaly seno na večer no jako v sobotu. Vykydaly jsme tři boxy. Potom jsem si šla vyčistit zase Káje ségra Rickiho a kámoška Žolíka. Vykydaly jsme další tři a šly jsme sedlat. V boxe trošku zlobil, ale jinak v pohodě.. Zachvíli jsme už byli na jízdárně. Okrokovaly jsme zase 3x nebo 4x na obě strany jízdárnu. Potom jsme šli zase dozadu. Dotáhly sedlo a začli klusat. Obklusali jsme vždycky 3x ten "kruh". Potom chvíli do kroku a zase do klusu. Změnit směry apod. Zachvíli jsme už cválali. Poté couvání a z toho naklusat. Dařilo se nám i nacválat z kroku :) Měla jsem z nás radost a už jsem se na něm cítila bezpečněji než v sobotu!! :) Jezdili jsem bez biče a tak jsem si trošku mákla na nohy, ale jinak super! :) Vykrokovaly jsme na volné otěži a jen s pomocí posunování nohou krásně zatáčel .. :) Na konci tréninku mě Š. vyfotila i nějaké fotky :) Na jízdárně jsme povolily sedlo, v boxe jsem ho odstrojila, vyčistila a dostal za odměnu jablíčka :) :D Schladili jsme nožky, dali zvony a kráčel za kamarádama :D :) My jsme dokydaly zbytek, zase jsme byly ještě rychlejší :D dobrý no .. Tak jsme si sedly do trávy a pozorovaly koníky a chytaly záchvaty smíchu ... :DD
Celý víkend a svátek byl prostě báječný!!
Během tohoto dne nebo zítřka dodám odkaz na rajče kde bude více fotek :)
A jak jste se měli vy??

Ano, žiju! :D

28. září 2012 v 16:12 | Anett |  Od koní... :))
Rozhodla jsem se tenhle blog dát zase hezky do pořádku!! A teď už opravdu..nové díly My life, video a fotky s koníkama jak z dneška či z ostatních osmi tréninků i když jste už tři viděli na videu .. :) Docela jsem na blog teď kašlala, ale u koní si to užívám naplno .. :) Dneska jsme běhaly s Blackem v kruhovce no byla to sranda :D S koníkama ve výběhu taky! :) A zítra a v neděli nejspíš trénink. No dnes jsme měly jet na závody a potom na Rickiho na jízdárnu, ale bohužel už nebylo místo a tak to nevyšlo :P Nevadí.. příště! :) Zítra půjdeme nejspíš s Rickim, Žolíkem a Garetem takže jsem zvědavá :D :) Jinak jsem se dozvěděla jednu strašnou zprávu jen doufám, že zůstane pořád .. :(( nic víc nepovím :( Také hledáme toho nového koníka narazila jsem na krásného Hannovera.. černý, bílé ťapky něco jako Welandro :) Zítra to řeknu asi M. a zkusím zkontaktovat dosavadní majitele .. Jen je inzerát už měsíc starý a tak se obávám, že už je prodanej .. :/ :)

Malá ochutnávka z dneška .. :)
"Bleček" ♥ Nejdokonalejší poník!! :)
Umí se krásně rozběhnout!!! :)
Se Sanym!♥!
Zbytek fotek(v lepší kvalitě) uvidíte snad brzy na rajčeti .. později i fotky s Rickim apod.. :)

Jezdecké tréninky :)

22. září 2012 v 19:39 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj, takže jak určitě víte snažila jsem se do jednoho videa nacpat kolem pěti až šesti tréninků teď přesně nevím kolik jich tam mělo bejt. Upřímně jsem se na to vykašlala a přináším vám video ze tří treninků. Navíc do toho posledního tréninku jsem dala první video, které jsem našla v notesu z tohoto dne a tím jsem to zakončila.. Chybí mi tu něco kolem osmi jezdeckých deníčků, včetně toho dnešního .. :P Nemám čas to všechno sepisovat a tak nevím jestli to vůbec někdy sepíšu. U koníků jsem teď docela často někdy i 3x týdně pro mě ieální :D :) No příští týden máme službu v pátek, v sobotu i v něděli. A potom po příští týden ji máme zase a nejspíše vezmeme zase někoho jiného na jízdárnu Žolíka a Rickiho určitě, ale ještě někoho :P ;) No tady je odkaz na to video. Upřímně ten program mě zklamal takže opět vás prosím jestli neznáte nějaký normální program, který neubírá videu na kvalitě (nerozmazává je) Klikni na oddělovač a video se ti zobrazí... no posuďte sami :/
Také vám můžu oznámit, že pracuju na jinačím videu a, že pokud do neděle nepřijde ještě fotka, která mi chybí do soutěže začínáme bohužel bez ní .. :) Takže soutěž bude! :) Mějte se krásně..Ahooj!! :)

Nestíhám :/ :)

17. září 2012 v 20:42 | Anett |  Já píšu.. :)
Ahojky tak vůbec nestíhám snažím se, co nejrychleji dopsat tento článek aby mi nezabral moc času, proto prosím omluvte některé chyb :P :D Pořád nemám hotové slibované video s pěti tréninky nebo kolik jich tam je :D a vůbec nevím kdy bude. Potom jsem nenapsala ani jezdecký deníček ze soboty. Dnes jsem byla také ve stáji a poprvé ve westernovém sedle a na Rickim! :) Byl úžasnej na to, že nic se s ním dlouhou dobu nedělalo :) Ke koním jedu v pátek a v sobotu tak to sepíše snad jeden den. V 17:10 jsem přijela ze stáje a v 17:30 začínalo "tejkvondo" (bojové umění). Dětí zde bylo opravdu hodně :D a trénink byl docela brutální! :D :) Příště ještě půjdu, ale potom se na to asi vykašlu kryje se mi to s koňmi a nechce zahodit trénink kvůli "tejkvondu". Na jednu stranu je to opravdu užitečné :) Sebeobrana to by měl zvládat každý .. :) No nic valím se zase učit tak ahoj! :)
Jak si užíváte u koníků? :)

Jedna fotečka s Rickim! :) Trenérka nás chválila na první trénink prý hodně dobrý :D ale neustále pobízet jinak se Ricki moc nehne :)

Debilita nadnáší alá Anett skáče :D :) Tak ahoj!

Konečně víkend!! :)

14. září 2012 v 20:43 | Anett |  Já píšu.. :)
Chvíli volna jsem potřebovala nutně jako sůl :) Ve škole samé písemky a testy.. však to znáte .. :/ :) Zatím si, ale vedu dobře a jsem víceméně spokojená. Sedím sama a musím uznat ze začátku jsem se toho bála, ale je to pro mě asi lepší. Ve vedlejších lavicích sedí fajn lidi :D takže o srandu nouze opravdu není :D :) Jediná věc, co mi opravdu vadí je umístění naší třídy. Fajn tahle místnost nemůže za to, že je přímo naproti řeznictví, jatkám .. :X V pondělí se "zabíjí" kvičení nebohých zvířat na tohle prostě nejsem! Ve středu kafilérka :X strašný .. včera přijela ještě k tomu otevřená. Měla jsem odvahu se podívat z okna a lituju toho teď ty "zbytky" zvířat vidím všude .. Nechci vám kazit nějak náladu, ale tohle je moc, zvlášť pro člověka, co masu, salámům a dalším těmto věcem moc nehoví .. Co se týče zad už jsou relativně v pořádku, zbylo pár stroupků a veliký bílý flek (už nikdy nejdu do plavek :D ) né to ne.. :D doufám, že bílý flek aspoň trošku zmizí, ale pokud ne nebude mě to nějak obtěžovat .. :D Upřímně jsem na sebe zítra zvědavá. Takový pád vás prostě malinko vystraší, ale snad to bude v pohodě a já si pořádně zacválám.. uvidíme. Na videu se snažím taky pracovat a aspoň po kouskách ho dodělávat už má více jak tři minuty tak vyberu novou písničku dám jí k tomu a pojedu dál :) Dělala jsem teď hodně šperků z fima pro "zákazníky" takže jsem neměla moc času také pracuji na své absolventské práci ve výtvarce.. samozřejmě bude plná koní .. :) Až budu mít náladu a nebudu vyflusnutá jako dnes :D napíšu i nové díly povídky :)

Myslím, že jsem kecala moc dlouho .. pár fotek :D :) a ahoj :)

krasavec! ♥:)

Hodně rád se válí :D :)

Jsem na nás zítra zvědavá :D :)

A jedna fotka z dovči. Bylo tam nádherně! :)

Já žiju .. :P

8. září 2012 v 22:11 | Anett |  Já píšu.. :)
Ahoj tak se ozývám po hodně dlouhé době. Nebojte žiju ... :/ Škola je holt škola, co si budem povídat no.. Žolík neměl dlouhou dobu podkovu a otlačil si kopyta a kulhá takže od koníků zatím žádné novinky .. :) Musím dodělat video.. Pár dnů jsem teď byla taková "neakční" Záda hodně bolela a pořád je na nich obří stroupek, ale už se můžu ohýbat :) Ani jsem neměla chuť jezdit, ale teď už je to dobrý :) Tak uvidíme.. strach díky tomu pádu zatím moc nemám, ale uvidíme teprve na jízdárně .. :) Nehorázně mě sere, že nemůžu jet do Pardubic na Koně v akci a hlavně za Míšou!! :(( !!! Snad někdy jindy né snad, ale určitě!! :) Užívám si reálného života a je mi fajn! Hodně času trávím venku apod. Nikdy jsem netušila, že houpání na stromě je tak fajn :D :) Dodělám video a zítra je sem nejspíš hodím :)

Jedna fotka na závěr .. :)

Pár fotek :)

3. září 2012 v 17:53 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj přináším vám pár fotek z neděle :) Víc jich bohužel nemám, ale i tak aspoň nějaká vzpomínka :)Více o včerejšku ZDE

Ryzák Leon


Welandro- jméno nevím přesně .. :/ :)

Bylo tam krásně :)
Proč musím ne té fotce spát? :D jsem ta druhá z prava

A jak se hojím? :P :/
Hned po škole jsem si šla lehnout, protože mi bylo špatně, ale teď to snad už bude dobrý :)

Jak to všechno dopadlo .. :P

2. září 2012 v 19:38 | Anett |  Od koní... :))
Ráno jsme nakrmili, vykydaly, pozametaly vzaly ven Blacka a čekaly do 13:00. Zachvíli jsme vyjížděly směr Tetčice obhlédnout nového koně. Přijely jsme na místo. Krásné stáje, velké prostory. Pán nám o koních hodně řekl. Zachvíli už jsem seděla na Leonovi. Vysoký ryzák, ale jak to říct šíleně tlačivý. Musela jsem hodně pobízet, ale v pohodě naklusal a neměla jsem s ním problém :) Potom přišel druhý temperamentí drezurak We..... celé jméno už si vůbec nevybavuju. Krásný černý koník s bílýma "nožkama" a lysinkou. Ještě o něco vyšší než Leon. Na obou koních jsme měli drezurní sedlo. Skoro nikomu nešel ani naklusat a tak jsem ho taky "zkusila". Naklusali jsme úplně v pohodě. Potom my řekli ať zkusím nacválat. Povedlo se. Cválal opravdu svižně a zachvíli přešel ve strašně rychlý trysk. První kolo jsem useděla, ale to druhé už ne. Letěla jsem rovnou na dřevené hrazení skoro do rahen.. Nebyl to vůbec pěkný pád a on si tryskal dál. Nešel vůbec zastavit a já už neměla síly ho udržet .. :/ Jinak má nádherné chody. Má vychozené drezury L, S .. :) Je hodně temperamentní koník , ale na drezuru opravdu výbornej .. :) Celkově se den vydařil. Také jsme si zajely zarelaxovat to neřeště .. :) Jen až jsme přijely do stáje ta tuna kysličníku na moje záda byla oravdu první minutu vražedná :X Snad budu v pohodě no mám se hlídat a my budeme hledat dál .. :)

Takhle jsem dopadla.. :// bolí to jako čert

Jedeme na výlet! :D

1. září 2012 v 21:39 | Anett |  Od koní... :))
Ahoj ani dnes se videa nedočkáte .. :/ Doufala jsem, že je stihnu, ale bohužel :D snad už opravdu zítra i když nwm nwm no.. :D Nebudu dlouho kecat a rovnou k věci! :) Dnes jsem měla zase trénink a tentokrát o5 na Lordíkovi :) Bylo to vážně super! :) Právě dodělávám vafle a koukám na Shreka :D Musím si nachystat "velkou svačinu" na zítra :DD Ráno nakrmíme, vykydáme trénink nejspíš nebude a pojedeme se kouknout na novýho koníka :) Domů přijedeme asi později no .. :D A to budeme ještě krmit :) Moc se těším a doufám, že se nám nějaký zalíbí. Hlavně se těším na to jestli nějakej bude jak mu budeme kupovat věci a sladit ho asi dozelena :D nejspíš bude něco jako náš vlastní! :) Uvidíme, zítra Ahoj!

Na závěr fotka :)
fotky jsou střižené z videa chvíli po tom jak se Žolík splašil :D ;)