Červen 2012

Holiday!!! ;))

30. června 2012 v 11:28 | Anett |  Já píšu.. :)
Také jsem dostala fajn knížku za nějakou soutěž ;D :)
Určitě začnu brzy číst .. :)) No to už je ode mě vše a omlouvám se za takový sloh! :P :)

Dneska se ke koníkům nakonec nedostanu, ale nejspíš Pondělí a potom ještě někdy v týdnu u určitě :))
Přece jenom to počasí je šílený!! :X :D

Anglie - fotky ;))

28. června 2012 v 19:37 | Anett |  Já píšu.. :)
Tak konečně jsem přidávám slibované fotky z Anglie! :) Nejsou tam všechny ve skutečnosti jich je přes 500 :D
Ať se líbí. Bylo tam krásně a určitě se chci do Anglie ještě někdy podívat! :)
klikni na fotku a najedeš na mé rajče, zde najdeš všechny fotky..)

Trénink 23.6. a 24.6. 2012 :)

24. června 2012 v 21:00 | Anett |  Od koní... :))

Sobota
Ráno jem vstávala jako vždy na šestou. Do stáje jsme přijely zachvilku. Nachystaly jsme koním, seno a kyblíky. Kolem osmé jsme šli jezdit. Jezdili jsme s tušírkou, ale vůbec nebyla potřeba :) Krokovali jsme, klusali, klusali ve stehnním sedu, cválali, cválali ve stehenním sedu, dělali různé změny směru apod. Trénink byl super! :) Žolík byl hodný a všechno v pohodě :) Až jsme dojezdily vykydaly jsme boxi, pozametaly stáj, z Blacka udělaly Blacku :D no to zase ne a kolem dvanácté jsme odjížděly domů .. :D ;)

video + druhý trénink v celém článku :)

My life 25. díl - Nic netušící

22. června 2012 v 17:03 | Anett |  Píšu..(povídky,příběhy) :)


Fotku jsem nosila celý den u sebe. Potřebovala jsem se odreagovat a tak jsem vzala nějaké mrkve, jablka a běžela do stáje. Než jsem zavírala dveře slyšela jsem hlas táty "musíme ji to říct" Jenže to už se dveře zabouchly. Nevnímala jsem a kráčela dál. Zachvíli už jsem byla ve stáji. Karol právě chystala box pro Hvězdu. Pozdravila jsem ji, vzala vodítka a šla pro Shandy a Sama. Zavolala jsem Annie jestli nechce přijít. Jenže Annie byla pryč a tak se mi omluvila a po vyjížďce sešlo. Oba koně jsem vyčistila. Sama jsem nasedlala, nauzdila, ale Shandy šla zpět do výběhu. "Zítra si to vynahradíme slibuju" zašeptala jsem ji do ouška a Shandy zaržála. Rychlým cvalem utíkala za stádem. Já se vrátila zpět k Samíkovi. "Čeká nás dlouhá cesta chlapče" Zašla jsem si pro přilbu rozloučila se s Karol a vyhoupla se do sedla. Moc mi cross chyběl a tak jsem se rozhodla zajet se podívat na crossovou stezku. Dostala jsem pozvánku a tak musím trénovat, i když rodiče nesouhlasili. V malé tašce přes rameno jsem vezla foťák. "Samospoušť nám postačí" zasmála jsem se a pobídla Sama do klusu. Obklusali jsme celé pole, krokem šli po polních cestičkách a u lesa jsem ze Sama slezla. Vyfotila jsem nějaké fotky a vedla ho na ruce skrz les. Šli jsme opravdu pomale aby načerpal pořádnou sílu a byl na cross plně připravený. Takhle jsme prošli celý les a došli až k poli. Tady jsem na Samíka sedla a začali jsme krokovat, potom klusat a nakonec i cválat. Přecválali jsme skoro celé pole a louku. Pomale, ale jistě jsme přešli do klusu a nakonec jsme došli krokem ke stezce. "Tak jsme tady" seskočila jsem ze sedla a Sama nechala napást. Šel zamnou jako ocásek, ale nakonec té šťavnaté trávě neodolal. Šla jsem najít v hodné místo na umístění foťáku. Nebylo to snadné, ale nakonec jsem ro zvládla. Foťák jsem pořádně upevnila a ujistila se, že mám zaplé nahrávání. Došla jsem k Samovi a vyhoupla se do sedla. Přišli jsme až k betonové zdi kde jsem měla foťák umístěný. Zapla jsem videoonahrávání a náš trénink mohl žačít.


Vracím se zpět k povídce vím, že to skoro nikdo nečte, ale chci si ji napsat celou a udělat si z toho knížku .. :D :)
Dnes jsem si koupila nové rajtky a tak jsem možná hodím fotku a info o nich nebo tak .. :) Sobotu i Neděli strávím u koní máme službu a tak rajtky hned otestuju .. ;D :) už se moc těším.. U některých se objevil i informační článek, co plánujete na prázdniny a tak jsem si řekla, že bych taky něco takového napsala .. :)

Video a fotky ze Sobotního tréninku :)

19. června 2012 v 20:00 | Anett |  Od koní... :))
Ahojky tak přidávám odkaz na video a pár fotek ze Sobotního tréninku. Počasí nám opravdu přálo :) Jen jsem úplně blbá s prominutím :D zapomněla jsem tam dát dvě videa se Žolíkem a předelávat se mi to už nechtělo :/ .. tak je tam jen kousek. Foťák byl docela zmatenej a tak jsem ráda za tohle :D Tento víkend zkusím natočit mnohem delší video na jízdárně a možná do toho přidám i tady ty, co jsem zapomněla dát sem. Oboje jsou ve stehenním sedu v klusu, cvalu .. :P :D Za to je tam, ale hodně "Blečka" ;)

To, co má Žolík na hlavě je maska a síťka na nos obojí je proti hmyzu docela na to trpí a tohle mu pomáhá .. :)
otevči celý článek, klikni na srdíčko a dostaneš se na moje rajče kde najdeš fotky, video :) 

Sobota 16.6.2012 - jezdecký deníček :)

16. června 2012 v 16:49 | Anett |  Od koní... :))
Vstávala jsem v šest, protože už jem měla věci nachystané a nechtělo se mi z postele :D Zachvilku dorazila i kámoška a BUS konečně přijel včas! :D Zachvíli už jsme dojely do stáje. Ve stáji už někdo byl, šly jsme se převlíct a zachvilku dorazila i M. Pomohly jsme holkám a daly jsme koním seno, nachysaly granule a oves a vzápětí i Žolíka. Na jízdárnu jsme šli kolem osmé hodiny. Nejdřív jsme krokovali,klusali,klusali ve stehenním sedu,cválali, cválali ve stehenním sedu dělali různé změny směru a další tyto jízdárenské povely. V ruce jsem měla tušírku, ale ani jednou jsem ji nepoužila Žolík byl moc hodný a poslouchal. Trénink se vydařil a navíc to počasí prostě úžasný!! :D♥:)

Potom jsme vzaly ven Blacka. Pořádně jsme ho vyčistily, hřívu rozčesaly a já mu zapletla ocas no byl zkrátka fešák! :D ;) Uvidíte na fotkách i Blacka jako "žirafku" :D Vzaly jsme ho na jízdárnu. Ze začátku mi chodil úplně krásně krokoval, klusal i cválal. Odložila jsem lonžovací bičík a snažil se mi vytrhnout z ruky a běžel na trávu on se nezdá, ale má sílu jak něco :D Během chvilky už byl, ale znovu na jízdárně a chodil moc hezky a jak se leskl :D Ke konci jeho tréninku jsem ho vzala za "lonžku" a nejdřív v kroku jsem sním šla přes kavalety a potom v klusu moc mu to šlo je to náš malej šikula! :) Nakonec jsme namazaly sedlo a uzdečku. Jak se namazat tyto věci přečtete zde není to nic těžkého :D . Příští týden máme službu takže budu u koní celý víkend a za tři týdny s holkama ze stáje stanujeme :D těším se, bude sranda!! ;))

Nějaké fotky a videa mám a tak je sem hodím později, protože zachvilku přijde kámoška a jdeme s holkama na zahradu (králík, morče) :D :) Pokud se mi to podaří tak z dneška udělám nějaké kratší video .. :) a také chci dodělat ten dess do toho ještě fimo, učení... no dost o učení, když je konečně víkend! ;)

TT "Krása"

15. června 2012 v 22:58 | Anett |  Já píšu.. :)

TT "Krása"

Když jsem uviděla TT napadlo mě spousta věcí. Každý vidí krásu v něčem jiném. Pro každého slovo "krása" znamená něco úplně jiného a odlišného od ostatních názorů. Je jen na nás, co si pod tímto tématem přestavíme. U mě má slovo krása jediný význam. Za krásu považuji koně. Né opravdu jsou to nádherná zvířata s velikým citem a pochopením. Spousta lidí vidí krásu v autech, oblečení a dokonce v sobě samotném. Já jsem krásu také našla. Nenešla jsem ji ani v sobě ani v nejnovějších módních trendech, ale u koní. Krása koní je pro mě ta nejhezčí. Jejich krása, ale nespočívá jen ve vzhledu, ale hlavně v charakteru. Někteří koně dokážou pochopit věci, které člověk v životě nepochopí. Kůň není jen "otrok" na práci ani sportovní šampión, který za každou cenu podává ty nejlepší výsledky. Kůň je víc než si můžeme přát. Je opravdový přítel. Můžeme za ním přijít s jakýmkoliv problémem a on nás pochopí. Naslouchá nám a nehodí naše trable a pocity za hlavu jako někteří lidé. Je to dlouholetý přítel, který nezradí. Přítel, kterého si pamatujeme navždy!

Informační článek 0.2 :D :)

14. června 2012 v 19:06 | Anett |  Já píšu.. :)
Pocit svobody a nespoutanosti nádhera!! :)♥
Nejdřív chci, ale napsat, že dess se trošku protáhl. Chtěla jsem udělat i pro náš "shop" nový dess a začala jsem s tím "mojím" jenomže jsem zjistila, že mám špatnou velikost a už se mi včera nechtěl předělávat a tak během víkendu udělám nový :X :D V sobotu už jedu na sedmou do stáje na trénink a tak .. :) takže se těším jsem zvědavá jak nám to půjde pokud vezmu foťák tak budou i nějaké fotky :) Když už jsem u těch fotek plánuju roztřídit fotky z Anglie a konečně je hodit na rajče. Měla jsem teď moc věcí na dopisování a hlavně už máme konečně všechny čtvrletky napsané sice ta matematika bez komentáře, ale i kdybych měla za 5 vyjde mi 2 i tak mě to štve, ale 5 to snad nebude :P :) Už se nemůžu dočkat prázdnin. Také jsem dneska ve výtvarce dostala z hlíny vypálené podkovy, co jsem minule dělala tak pokud se mi povede i ten obrázek, co kreslím oboje tu najdete :P :) No musím se učit zemák a udělat fimo tak zatím :)

Take me home to my heart/ video

12. června 2012 v 20:52 | Anett |  Zajímavosti ze světa koní :)

Moc krásné videjko :)

PS: pracuji na novém vzledu blogu :)

Chce to změnu :)

12. června 2012 v 15:18 | Anett |  Já píšu.. :)
Ahojky tak jsem se rozhodla udělat nový dess takže do dvou dnů snad už dnes :D čekejte nový ..
Už od Neděle ležím v posteli a nudím se a tak doufám, že ve Čtvrtek už budu moct do školy, ven, za koníkama a tak .. :X ;)
Už se nemůžu dočkat prázdnin doufám, že většinu času strávím u koní ♥
Taky už se tak těšíte? :) Jen mi ty dva měsíce přijdou málo :D tak aspoň něco .. :)
No nic jdu se vrhnout na ten dess :)
Také uvažuji o nějaké soutěži no ještě si to nechám projít hlavou :) podle toho jestli by byl zájem .. :P :)Také na rajče hodím fotky z Londýna :)