Leden 2012

Novinky.. :))

31. ledna 2012 v 18:45 | Anett |  Od koní... :))
Ahojky,tak vám přináším pár novinek.
1.)Opouští nás náš nový tělocvikář.. :( bude se mi stýskat a myslím,že nejsem sama! Měly jsme ho s holkama vážně v oblibě. Všechno dokázal vysvětlit,ocenil snahu a byla sním největší sranda.. :/ :( . Vrací se naše dřívější učitelka bez komentáře.. :/

2.)Tak dneska jsme měli vysvědčení. :)) Jsem nehorázně šťastná ikdyž bych chtěla ještě něco zlepšit,ale tak co..
Mám čtyři dvojky a to z Češtiny (těsně mi to uteklo a to mě štve.. :/ ) ,matematiky,fyziky a chemie. Počítala jsem s trojkou z fyziky,ale nemám žádnou.. :)
PS:Jsem moc ráda,že se mi to učení vyplatilo.. :) A co vy a vysvědčení?

3.) Tak a teď třetí poslední a zároveň největší a nejlepší novina.. :))
Do klubu budeme kupovat nového koně.. :) . Už se moc těším na nový přírůstek :) . Až bude v klubu,tak vám o něm určitě pár řádků napíšu.. :)) Za koníkama pojedu zase v Neděli nejspíš. No bylo by to skvělé překvapení,kdyby už lital ten nový koník ve výběhu.. :)) No uvidíme.. :)
Mějte se krásně..

U koníků-na vyjížďce

29. ledna 2012 v 17:18 | Anett |  Od koní... :))
Ahojky,tak jak už jsem psala ráno dneska jsem jela za koníkama :)) Vstávala jsem v šest hodin ráno. Ještě jsem se stačila opařit o termosku,takže jsem měla pěkně spálenou pusu a ve třičtvrtě na sedm jsem odjížděla z domu. Do klubu jsme přijely před sedmou hodinou :) .Chvilku jsme počkaly než dojde Marcelka a odemče nám (příště už budeme mít svoje klíče) :) Všem koníkům jsme nachystaly snídani a také seno. Když všichni spokojeně jedly my jsme šly také jíst :D .
A protože jízdárna byla namrzlá jely jsme na vyjížďku. Jely jsme chvilku přes vesnici poté jsme zabočili kolem hřiště na polní cestu,na pole a poté zase po silnici. Na vyjížďku jsme vzaly Žolíka a Blacka. Na Žolíkovi jsem ze začátku jela já a na Blackovi ségra. :) Black je takový malý poníček. Čekali byste,že se mu nebude vůbec chtít. Byl,ale pomale rychlejší jak Žolík. Stejně se Žolík nenechal předběhnout :D . Na Blackovi jsme jely bez sedla. Byl to skvělý pocit. Mrzlo a vy jste cítily tu jeho krásnou hřejivou srst :) . Ze začátku byl docela divoký,ale potom už se sklidnil :D :) . Je to takové malé zlatíčko :)
Vyjížďka trvala asi něco přes hodinu. Jak jsme se vrátily daly jsme koníkům deky,ohlávky a pustily je do výběhu. Poté jsme se daly do kydání. Byly jsme hotové dost rychle. Jsme čím dál víc rychlejší.. :D :) . Při kydání jsme si užily dost srandy :D samozřejmě jako vždycky. Pár foteček z dneška + video z vyjížďky.
A jdeme sedlat :)

Před vyjížďkou :)
Black.. :)
Jedemé.. :D :)

Krátké video z vyjížďky:
Část s "Blečkem" :))
S Žolíkem video bohužel nemám.. :/ Nenapadlo mě nahrávat až potom stím "nápadem"
přišla ségra.. :D :))
Holky vedou koníky do výběhu.. :))
Mezitím co jsme nabíraly pyliny nám tenhle krasavec
stihl perfektně "ožužlat" bundu.. :D :)) Mám ho ráda!! ♥ Ricki! :)
(fotka je z léta kéž už by bylo!! )

Dnešní den jsem si užila maximálně! ♥
Jak jste se dneska měli vy? :)

Ke koním.. :))

29. ledna 2012 v 6:19 | Anett |  Od koní... :))
Ahojky..předchvílí jsem vstala.. a ve třičtvrtě na 7 odjíždím za koníka.. dneska máme službu ,takže bude určitě velká sranda.. :D už se moc těším.. ,tak se mějte a užijívejte zbytek víkendu :))


Grafika pro volné použití :D :)

28. ledna 2012 v 17:05 | Anett |  Moje grafika.. :)
Pro volné použití :))


avatar 0.1 avatar 0.2 avatar 0.3


oddělovač 0.1


oddělovač 0.2

Tak co na to říkáte? :) Já vím je to obyčejné apod.. :D :) Mně se,ale vcelku líbí.. :)

Jinak jsem postoupila do dalšího kola u EQUI a GIBY :))
Takže pokud se vám líbí moje fotka :)) můžete hlasovat dole v anketě pro Anett a Jolly
(Stačí kliknout na obrázek a dostanete se na blog EQUI a GIBY. Už jenom stačí posunout myší dolů na anketu a hlasovat ) :)

Koně včera a dnes

27. ledna 2012 v 19:58 | Anett |  Zajímavosti ze světa koní :)
V současné době kůň ztratil svůj význam pracovního zvířete. I přesto jich,ale v chovu neubývá. Naopak,v posledních letech chovatelů koní přibývá, a nejedná se jen o zemědělské podniky - chov koní se rozšířil i mezi soukromé chovatele. Kůň se stal podobně oblíbeným zvířecím kamarádem jako pes. Větsinou se však nejedná o koně pracovní,ale jezdecké. A nemůže ho tak jako psa chovat úplně každý. Je to přece jen hodně velké zvíře a dovolit si ho může jen ten,kdo je schopen zajistit mu ustájení,pastvu... :)

Kůň do sportu nebo kůň na práci? :)
Můj názor je takový:

Koně na sport jsou většinou "lehká" plemena. Na sport se doslova hodí. A pokud má koník dobré předpoklady třeba k parkuru. Tak nevidím nejměnší problém proč by závodit neměl.. :) Pokud má pevné zdraví a je ktomu přizpůsobený,tak proč ne?

Kůň k práci:
Když chcete koníka k práci třeba v lese. Tak je jasné,že si nekoupíte třeba českého teplokrevníka :) . Koně kteří pracují v lese jsou ta těžší plemena. A práce jim nejspíš nevadí. :) Většinou se používají na odtahování dřeva z lesa. Pokud je koník přizpůsobený k "těžším pracím" tak myslím,že by mu to vadit nemělo. Nejsem,ale kůň,takže nevím :)

Já osobně bych asi koníka na práci moc nepotřebovala. Takže dávám přednost těm "lehčím" plemenům jako je (ČT,Slovenský teplokrevník,Americký klusák apod.. )
Někteří starší lidé,ale jsou zvyklí zapřáhnout koně a jet pro dřevo do lesa. Každému vyhovuje prostě něco jiného. :)

A jaký je váš názor?? :))

Výborná kalorická bomba! ;)

26. ledna 2012 v 22:01 | Anett |  Já píšu.. :)
Ahojky,tak vám přináším jeden recept na výbornou kalorickou bombu. Pro stresující školní dny se to velice hodí! :D :)
Co budete potřebovat:
bohatě stačí jeden banán
čokoláda
popřípad jiné ovoce (hrozny,jahody.. )

Je to úplně jednoduché. :) Vezmete banán a i se šlupkou ho umyjete pod vodou. Slupku rozřízneme aji s banánem. Do banánu dáme čokoládu (množství nechám na vás.. :DD ) Nakonec vše dáme "zapéct" do mikrovlnky. Asi tak na minutku. A kalorická bomba je hotová. :)
Potom můžeme vzít třeba ty hrozny a namočit je do té čokolády. Chutná to vítečně. Ale bohatě staší půlka banánu a to tak na půl minutky. Strašně to nasytí.. :) Aspoň mě.. :D Pro stresující dny..doporučuji!

Já si ještě namočila jednu hroznu do jogurtu,který jsem původně jedla.. :D :)


Škola už mi přerůstá přes hlavu.. :/ :) . Ještě,že v Sobotu jedu za koníkama!! ♥ Těším se... ♥

No snad si pochutnáte.. :)
Dobrou..

Začínáme :))

26. ledna 2012 v 18:21 | Anett |  Pro vááás.. ;)
Ahojky,tak jsem se rozhodla,že zahájím soutěž. Měla sice být až později,ale přihlásilo se pouze pět holek,takže už můžeme začít teď.
Soutěž byla o tom,jak jste se vlastně dostali ke koním. Stačil napsat krátký článeček a tak jsem moc ráda,že se aspoň těch pět holek dostalo odvahu a přihlásily se.
Samozřejmě,že vás chápu. Je teď hodně školy atd.. :)
No přejdeme k soutěžícím.

Prvním soutěžícím je Míša z blogu: http://kone-muj-svet.blog.cz/
:)) Míšin příběh zní takhle:

Už jako malá jsem tyto úžasná zvířátka milovala. Bohužel jsem nikdy neměla příležitost. Až teď v dubnu jsem si řekla že se chci učit jezdit. S kamarádkou jsme napsaly jestli bychom tam mohly jezdit. Odepsaly nám že je to jen pro ty co mají vlastního koně. Nevzdala jsem to a zeptala se jiné kamarádky kde jezdí ona. Po pár dnech jsme do té stáje jely, moc jsem si to tam užila a hned poznala že koně jsou pro mne to pravé. Byla jsem tam jen dvakrát, protože pak mi kamarádka nabídla že bych mohla jezdit u nás ve vesnici u jejich známích. Protože to bylo blýž, levnější a mohla bych za nimi hodit pomáhat. Už dřív jsem se tam byla podívat přes ohradu a zamilovala se do jedné kobylky. Takže když jsem tam byla poprvé bylo to lepší než v té stáji. Hodně jsem se toho naučila a stále učím. Jsem tam moc šťastná. A ještě dlouho budu.

Druhá soutěžící je Netty :)) http://nethorse.blog.cz/ s tímto příběhem:
Já jsem se ke koním dostala díky svému tátovi :-) Nadace, ve které je mluvčí, nějak pomáhá stáji kde jezdím, tak ho napadlo, že když tak miluju koně, že mě přihlásí na příměstský letní tábor v té stáji. Tam jsem strávila svých I. 5 dní s koňmi. Potom jsem se rozhodla že tam budu také jezdit :) Asi to vypadá, že to u mě šlo hladcem, někteří za to musí tvrdě makat.. Ale-ne že bych si stěžovala) u nás se za 4 hodiny měsíčně platí 800Kč, a strávíme tam jeden den v týdnu asi 5 a půl hodiny (1h z toho = ježdění). + taky míváme povinné brigády. Ale jsem za to moc ráda :) :*

Třetí soutěžící je Niki z blogu http://nikin25.blog.cz/
:)) také se svým příběhem:

Má cesta ke koním zněla asi takto:
Jako malá jsem tato úžasná stvoření milovala , bohůžel jsem neměla kam docházet.Až v roce 2011 u nás postavili jízdárnu a já si uvědomila ,že při nich chci strávit život.V létě jsem byla u koní na táboře a začala jsem se ptát mamky kam budu ke koním chodit ,ale nikdy jsme se nedomluvily.Teď jsem začala mít ráda Sluníčko :* ze sdružení Chewal a chtěla jsem za ní chodit, ale na ježdění to u nich není mají ty koně pro postižené , stejně tak i Sluníčko..(ale na návštěvy za ní chodit budu)
Asi před týdnem jsem se s mamkou domluvila a budu chodit do jízdárny !! ♥ ale až přijetu z lázní (kvůli toho slepáku.Kdy tam pojedu ? asi až v unoru..)
Už se do jízdárny moc těším ! Za Lovetkou atd.. snad jí neprodají..
Jak se bude má budoucnost s koňmi vyvíjet dál tak to zatím netuším..

Čtvrtá soutěžící je Kačka :)) http://kacka-a-kone.blog.cz/
se svým příběhem:

Koně jsem měla ráda už jako malá, uchvátili mě krásní bělouši v pohádkách o princeznách, ale i nádherní ušlechtilí vraníci stejně ušlechtilých princů. To ale byl jen dětský sen... pak jsem byla starší a starší a touha po ježdění se zvyšovala. Pravidelně jsem koukala na závody v parkúru, drezůře i dostihy. Moc se mi líbila Velká Pardubická, kde koně doslova létali a vznesli se nad každou překážkou. Fandila jsem Sixteen. Táta si jednou všimnul, jak moc se mi koně líbí a zeptal se, zda bych nechtěla jezdit. Samozřejmě jsem nadšeně souhlasila. A tak, ve svých osmi letech jsem se poprvé dostala ke koním - na Panskou Líchu. A tak začala moje jezdecká (kari)éra :) Teď už sice nejezdím tam, ale na daleko menším ranči, ale věci, které mě koně z Líchy naučili už nikdy nezapomenu :)

Pátá soutěžící je E**i z blogu: http://jaakun.blog.cz/:)) Její příběh zní takhle:

Bylo to celkem nevynné. Já měla ráda koně ale byla jsem malá, bylo mi ani ne šest let a ani jsem nepočítala že bych na koních mohla začít jezdit už tak brzo. Ale přeci se to stalo. Jeli jsme s mámou, tátou, tetou, babi a dědou na výlet. Byl to úplně obyčejný výlet na kláštěr v Kladrubech u Stříbra. Po prohlídce, jsem se já a Babi koukala z balkonu, No byla to spíš vyvýšená zahrada. A já, to jsem ještě nemusela nosit bríle - jsem uviděla zadek koně. Opravdu, jen jsem stihla zachytit ocas, jak mizí za domem. KůŇ jezdil v jednom dvoře, skoro pod klášterem a když jsem se podívala blíž, spatřila jsem i nějakého poníka, který také zrovna procházel skulinou. Proto jsem ihned zaalarmovala rodiče, že tam jsou koně a jestli bych se mohla jít svést. Stalo se a já jim to budu do konce života vděčná! Proto jsem došli až do toho dvora, byla tam velká cedule "Pony Farm Kladruby" a pod tím ještě něco napsáno, o tom že vozí malé děti na ponících a mají ponyškolku - tedy výuku dětí na poníkovi. No, ale máma mi zaplatila zatím jenom vodění, na asi deset koleček kolem kolbiště. Můj nastávající vedoucí (I když jsem o tom ještě nevěděla) mě nechal vybrat si poníka. Ve stáji jich stálo asi pět. Čtyři hnědí a jeden bílí. A já, tehdy ještě malá princezna zblázněná do bílích pohádnovích koní jsem si hop vybrala. Vedoucí mi ho nasedlal a začal mne vodit. To jste neviděli, jak jsem si to užívala! Mězi tím, si moje máma povídala s nějakou paní, asi také vedoucí nebo co. Paní a mě pak mile pohlédla a usmála se. Chceš tady u nás jezdit? Zeptala se a já byla v sedmém neby! Proto hned po skončení velkých prázdnin, po mém nástupu do 1. třídy jsem začala jezdit zde v Kladrubech. Od té doby, už jsem vystřídala více stájí, ale na tenhle den, na tenhle moment a na tu tázku asi nikdy NEZAPOMENU! :-)

Zaujal vás nějaký z příběhů? :)) Jestli ANO,tak můžete hlasovat dole v anketě. :))
KONEC PRVNÍHO KOLA BUDE 4.2.2012
Ceny ještě nemám moc rozmyšlené.. :)) Nejspíš nějaká grafika možná i FIMO.. :)) Uvidíme.. :))
Hlasy si samozřejmě můžete shánět kde chcete :)) Přeji hodně štěstí!!! :))


HLASOVÁNÍ UKONČENO ZÍTRA VÝSLEDKY

Diplom za poznej plemeno :)

25. ledna 2012 v 13:48 | Anett |  Od vás.. :) pro mě :))
Je pěkný.. :) děkují.. :)

Ideální svatba :D :)

24. ledna 2012 v 21:10 | Anett |  Já píšu.. :)
Ani nevím,jak mě tento článek napadl. Vím,že na to mám ještě dóóóst dlouho čas.. :D Moc se mi,ale zalíbil :) . Svatba je snad sen každé holky. A jak si představuji ideální svatbu já? To se vám budu snažit přiblížit.
PS: zamilovaná.. :D :)


Moje vysněná ideální svatba:
-měla by být na zámku. Celý obřad bych chtěla venku. Nechtěla bych nic velikého jen takovou menší rodinnou svatbu. :D :)

Šaty: Samozřejmě bych chtěla bílé nabírané šaty.. :) Prostě jako princezna z pohádky :D . Žádné mini moderní šaty se zipem uprostřed vážně nechci! :P

Všechno bych chtěla mít takové jemné a sladěné do pastelových barviček. Samozřejmě bych chtěla mít krásnou svatební kytici,závoj a družičky. A hlavně vysněného "prince" na bílém koni :D :) (nereální přání :D )

Přála bych si mít na své svatbě koně. Připadala bych si jako v pohádce :) . Chtěla bych se spíš vdávat v koňském sedle Ideální by byla nějaká krásná zámecká zahrada se spousty kytkami,kde by se i koníci cítili skvěle. :D :)

Je to jen takové moje menší shrnutí.. :D :) . Kdybych měla popisovat každý detail,tak tu budu psát až do rána a ještě na něco zapomenu :D . Možná si řeknete jak jsem naivní a budete mít pravdu :D . Je to pouze moje představa o vysněné svatbě. :) Teď už můžu jen doufat.. :D :))

A jak by měla vypadat vaše ideální svatba?? :D :)
Budu se těšit na každý váš názor. :)


Jak se postarat o jezdecké vybavení :)

23. ledna 2012 v 20:40 | Anett |  Zajímavosti ze světa koní :)
Nebojte není to nic náročného a myslím,že každý dobrý jezdec by to měl zvládnout.


Sedlo: O jezdecké sedlo se nemusíte nějak zvlášť starat pokud ovšem nejste puntičkáři a chcete mít všechno jak se řekne "ťip ťop" . Každý jezdec ať je "puntičkář" nebo ne by si měl,ale občas vyčistit třmeny. Namočíte nějaký kus látky nebo hadr a třmeny trochu očistíte a poté i sedlo. S vodou to,ale nemusíte moc přehánět. Sedlo můžete taky čas od času namazat. Jaký přípravek je vhodný na namazání sedla? Může to být vlastně cokoli,ale musí to být určené na kůži. Můžete sedlo také namazat voskem nebo obyčejnou indulonou. Nemažte,ale sedlo přípravkem na boty leda od nějakých kvalitnějších značek pokud máte jistotu,že to sedlu nic neudělá. Ujistěte se také,že kůň není alergický na tento přípravek,kterým se chystáte namazat sedlo a třeba i uzdečku.


Uzdečka: Nejprve je dobré umýt udidlo není to,ale pravidlem. Vezmeme zase nějaký ten přípravek na kůži a namažeme koženou část uzdečky. Balvněné otěže nemažeme!


Dečka pod sedlo: Stačí pořádně "vykartáčovat" . Popřípadně horšího ušpinění dečku vypereme.


Podbřišník : Podbřišník stačí pouze vykartáčovat nemažeme ho žádnými přípravky na kůži.Doufám,že se vám článek aspoň trošku líbí. :) Psala jsem ho ze své vlastní zkušenosti :D :) Přijmu jakoukoliv kritiku,protože je jasné,že všichni to stejně nedělají. Tento článek je pouze o anglickém vybavení nikoli o westernovém. :)